אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול בתופעת הטיניטוס | טינטון

טיניטוס

יוצא לכם לשמוע רעשים או צילצולים בלתי מוסברים באוזניים ואינכם יודעים כיצד ניתן להיפטר מהם? למצב זה קוראים טינטון או טיניטוס (Tinnitus) והוא עשוי לנבוע ממגוון רחב של סיבות. סיבות אלה עשויות להיות בין השאר: חשיפה לגורם רעש סביבתי, רעש פיצוצים או אפילו מוסיקה רועשת כמו במועדון הריקודים. בחשיפה שכזו לרעש מתרחשת הפרעה עצבית. הפרעה זו תבוא לידי ביטוי בצילצול קבוע, גבוה או נמוך באוזן ועשוי להביא במבצים קיצוניים אף לחירשות.  שכיחות התופעה באוכלוסיה היא 1 ל-10 ןהיא עשויה להיות אקוטית או כרונית. התופעה שכיחה יותר בקרב אנשים מבוגרים אך לא רק. פגיעות בעמוד שדרה צווארי או טיפול שיניים עשויים לגרום להופעת התופעה כמו גם חשיפה למקורות רעש ופיצוץ. 

על אף העובדה כי מדובר בתופעה קשה לטיפול הן ברפואה המערבית והן ברפואה הסינית, חלק מהמקרים מגיבים לטיפול ועשויים להחלש או להיעלם.

 

טיניטוס כרוני נתפס על ידי הרפואה הסינית כחולשה אנרגתית של הכליות. במצב זה נעשה שימוש בדיקור סיני אשר מתמקד על חיזוק אנרגיית הכליות החלשה ובנוסף, ידקרו נקודות הקשורות למרידיאנים ואיברים אחרים כמו הכבד וכיס המרה במטרה לחזק את אפקטיביות הטיפול.

 

טיניטוס זמני עשוי להיות תוצר לוואי של מצב ריגשי לא מאוזן כמו לחץ, סטרס, כעס גדול. אלה עשויים לגרום להיווצרות צליל גבוה ופתאומי באוזניים. 

 

התזונה שלנו יגם כן עשויה לגרום להיווצרות טיניטון. הרפואה הסינית מאמינה כי צריכת שפע מזון שומני או אכילה לא מסודרת , עשויים לגרום להיווצרות של ליחה בגוף (ניתן לפרש מצב זה כהצטברות נוזלים) אשר מפריעים לעליית הצ׳י באופן חלק לראש. 

 

עבודה רבה ומאומצת, כמו גם אימון גופני מוגזם, עשויים גם הם לגרום להופעת הטינטון.

 

טראומה היא גורם נוסף שעשוי לגרום להופעת התופעה, אך במצב זה, לצערי, הרפואה הסינית פחות יכולה לעזור.

 

פרט לדיקור הסיני, יעשה שימוש בחלק מהמקרים גם בנטילת צמחי מרפא סיניים.  

חזרה לעמוד הבית