פציאליס (Bell’s palsy)

  1. ראשי
  2. פציאליס (Bell’s palsy)
דיקור סיני לטיפול בפציאליס (Bell's palsy) - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול פציאליס (Bell's palsy)

פציאליס, נקרא גם בשם שיתוק על שם בל (Bell’s palsy) היא הפרעה עיצבית המתבטאת בחולשה או שיתוק של שרירי הפנים, מה שגורם לצד הפנים הפגוע להיראות נוקשה או נפול. מדובר למעשה בפגיעה בעצב הפנים המעצבב את שרירי הפנים, ולכן, אחראי על הבעות הפנים (חיוך, הרמת גבות, עצימת עיניים וכו׳). עצב הפנים מעצבב גם את בלוטות הרוק והדמעות.

בפגיעה בעצב זה נוצרות בצקות הפוגעות בהולכה העיצבית (הולכה חשמלית) מהמוח אל מרחב שטח הפנים, דבר העלול לגרום למחצית הפנים להראות נפולים או קפואים, לצד פה שמוט ורפוי ולחוסר יכולת לעצום את העין בצד הפגוע.

כיצד דיקור סיני מטפל בפציאליס (Bell’s palsy)?

הדיקור הסיני (אקפונקטורה) מחזיר את עצב הפנים לעיצבוב תקין. פרט לכך,  הדיקור הסיני אפקטיבי מאוד בטיפול בפציאליס משום שאינו מתמקד אך ורק בטיפול בפנים אלא גם בגורם (בשורש) שהוביל להתפרצות התופעה.

הטיפול בפציאליס כולל שימוש בדיקור סיני ובאלקטרו-אקופונקטורה בכדי להפעיל את אותם מסלולי אנרגיה (מרדיאנים) שנפגעו. בנוסף לכך, ניתן לשלב בהתאם לצורך טיפול בצמחי מרפא סיניים לחיזוק האפקט הטיפולי.

ניתן לראות את התוצאות הטובות ביותר בקרב מטופלים שניגשו לטיפול בדיקור הסיני בשבוע הראשון או כמה שיותר בסמיכות להופעת השיתוק בפנים (פציאליס). טיפול מוקדם ועקבי בשלב האקוטי של התופעה יקטין באופן ניכר ומשמעותי את הסיכוי להישארותם של סימנים בפנים לאורך זמן.

מהם הגומים להופעת פציאליס (Bell’s palsy)?

  • לחץ נפשי
  • פגיעה ויראלית (הרפס)
  • שפעת
  • סכרת
  • דלקת אוזניים

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?