דיקור סיני לטיפול במחלת אסטמה - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול באסטמה

אסתמה או בשמה העברי – ״גנחת״, היא מחלה ריאתית כרונית. המחלה מתאפיינת בהתקפים הנגרמים לרוב בעקבות אלרגיה כלשהי או הצטננות. התקף אסטמה מתאפיין בנשימה כבדה המלווה בציפצופים, קוצר נשימה, שיעול ועוד. כל אלה נובעים מליחה צמיגית החוסמת את קנה הנשימה ומקשה על הוצאת האוויר.

אסטמה היא מחלה שכיחה ממנה סובלים כ-300 מיליון אנשים ברחבי העולם. מדובר למעשה באחת הסיבות העיקריות בגינן מטופלים ניגשים לטיפול בדיקור סיני (אקופונקטורה) או ברפואה משלימה באופן כללי, במטרה להביא להקלה בעוצמת המחלה, כלומר בעוצמת ההתקפים והגדלת ההפוגות בין התקף להתקף.

הרפואה הסינית, כמו גם הדיקור הסיני, רואה ומתייחסת לגוף כמכלול ומטרתה להשיג בו איזון אנרגתית כולל. ברפואה הסינית מאמינים כי הצ׳י (האנרגיה) זורם באופן חופשי ובמעגלים במרידיאנים (מסלולי האנרגיה בגוף) וכי במידה וקיימת הפרעה לאותה זרימה חופשית, כלומר חסימה, נוצרת בעיה רפואית (חולי או מחלה).

כיצד דיקור סיני מטפל במחלת אסטמה?

הרפואה הסינית מתייחסת למחלת האסתמה כחוסר איזון באנרגית הריאות, הכליות והקיבה. מצב זה מסביר מדוע נקודות הדיקור הסיני המשפיעות על המחלה נמצאות על מסלולי האנרגיה (מרידיאנים) הקשורים לאיברים הללו. פרט לכך, נעשה שימוש  בנקודות דיקור על מרידיאן שלפוחית השתן גם כן, זאת מאחר ונקודות הדיקור הסיני עליו קשורות לאיזון כללי של איברי הגוף. לכן, ברגע שהחסימה האנרגתית משתחררת או מתוקנת, מושגת הטבה במצב הבריאותי.

רפואה סינית בכלל ודיקור סיני בפרט נחשבים לרפואה מטפלת ומונעת כאחת. ארגון הבריאות העולמי (WHO) מחשיב את מחלת האסטמה כאחת מהמחלות אשר דיקור סיני עשוי להטיב עימן. מחקר שהתבצע בתחום באוניברסטית וינה הראה כי 70% מהמטופלים הסובלים מאסטמה, דיווחו על שיפור בסימפטומים של המחלה לאחר סדרת טיפולים שכללה כ-10 טיפולים.

מחקר נוסף שהתבצע בסין וכלל כ-192 מטופלים עם אסטמה מצא כי ל-75% מהם חל שיפור בסימפטומים של המחלה. השיפור התבטא בהפוגות גדולות יותר בין התקף להתקף ובהפחתה בעצימות ההתקפים.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?