דיקור סיני (אקופונקטורה)

 1. ראשי
 2. דיקור סיני (אקופונקטורה)
דיקור סיני בתל אביב - רונן רוזנבלט-ניר

מהו דיקור סיני (אקופונקטורה)?

דיקור סיני או בשמו הלועזי – אקופונקטורה הוא טכניקת טיפול עתיקה ומוכחת של הרפואה הסינית בה נעשה שימוש בסין ובתרבויות מזרחיות אחרות במשך אלפי שנים במטרה למנוע, לשקם, לטפל ולשמור על בריאות תקינה. יתרונותיו של הדיקור הסיני זוכים כיום להכרה רחבה בכל רחבי העולם, ובעשור האחרון אפשר למצוא אותו בכל מסגרת רפואית בארץ.

דיקור סיני (אקופונקטורה) נוקט בגישה הוליסטית לבריאות ורואה במחלה סימן לכך שהגוף אינו מאוזן. הדפוס המדויק ומידת חוסר האיזון הינם ייחודיים לכל מטופל ומטופל. תפקידו של המטפל בדיקור סיני הוא לזהות את אותו חוסר איזון עמוק (השורש לבעיה הרפואית) שמביא להופעת התסמינים הרפואיים מהם סובל המטופל ועליהם או מתלונן.

בדיקור הסיני מוחדרות מחטים בעובי שערה אל תוך הגוף, בנקודות ספציפיות שתפקידן להחזיר או לשחזר את זרימת הצ’י (האנרגיה הזורמת בגופנו) לקדמותה, לצורתה התקינה, ובכך להביא למעשה, לאיזון או במילים אחרות, לתרום לריפוי הגוף ולמניעת מחלות.

הדיקור הסיני יעיל למגוון רחב של בעיות רפואיות נפוצות כמו כאב (אורטופדי, נורולוגי וכו׳), בעיות גניקולוגיות ופוריות, בעיות עיכול, דלקות, בעיות נפשיות, הפחתת סטרס והרגעה. בנוסף, דיקור סיני יכול לשמש כטיפול מניעתי הבא לחזק את הגוף ומערכותיו ולמנוע מהמטופל מלהיות חולה.
הטיפול מתבצע, כאמור, על ידי החדרת מחטים דקיקות הנשארות בגוף המטופל כ-20 עד 40 דקות לערך. לרוב, הטיפול נעשה בשכיבה.

מחקרים רבים ואיכותיים שנעשו בתחום מדגימים ומוכיחים את יעילותו של הדיקור הסיני בטיפול במגוון רחב של מצבים. מנקודת מבט ביו-רפואית, הוכח כי הדיקור הסיני ממריץ את מערכת העצבים ומשפיע על ייצור חומרים שונים בגוף, כמו למשל הורמונים ומוליכים עצביים (נוירוטרנסמיטורים). השינויים הביוכימיים גורמים להפעלת המערכות ההומאוסטטיות של הגוף ובכך גורמות למעשה, לויסות עצמי שלו. כך הדיקור הסיני מגרה למעשה, את היכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו ומשפר את איכות החיים של המטופל תוך כדי קידום הרווחה הפיזית והרגשית שלו.

 

  צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

  תפריט
  נגישות
  להתחלת שיחה
  כן, אפשר גם בוואטסאפ
  שלום לך,
  כיצד אני יכול לעזור?