דיקור סיני לטיפול בהתקף חרדה - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בחרדה (Anxiety)

חרדה היא מצב בו האדם חש אי שקט נפשי או פיזי, מתח ודאגה בגלל מחשבה שמשהו רע עשוי לקרות.  המחשבה יכולה למעשה להיות על סכנה או איום ממשיים או דמיוניים, במודע או שלא, ותלווה בתחושת חוסר אונים מול אותה מחשבה או תחושה פיזית.

לתחושת פחד וחרדה ישנם סימפטומים גופניים דומים. ההבדל ביניהם הוא בגורם להיווצרותם. פחד מופיע בשל גורם מסויים הנתפס כמאיים לעומת חרדה המופיעה בלי קשר לגירוי חיצוני מסויים.

חרדה הינה תגובה נורמלית ואף הכרחית, במידה מסויימת, כתגובה למצב של לחץ. ברמות גבוהות שלה, היא עלולה להתפתח להפרעת חרדה או להתבטא בהתקף חרדה.

חרדה היא אחת מהתופעות הנפשיות (רגשיות) השכיחות ביותר בקליניקה. רוב האנשים חווים חרדה מידי פעם, לעומתם ישנם אלה שחווים את החרדה באופן קבוע ותמידי. התחושות הפיזיות של התקף חרדה עשויות לבוא לידי ביטוי ב:פלפיטציות (דפיקות לב חזקות ומהירות), כאבים בחזה, בחילה, קוצר נשימה, מועקה בחזה, כאבי בטן או כאבי ראש, סחרחורת, חולשה, הזעה מוגברת ועוד.

חרדה אף עשויה להיות מלווה בסימפטומים נפשיים אחרים כגון: חוסר שקט, תחושות מתח ופחד מוגברות, חוסר ביטחון, חוסר ודאות ועוד.

כיצד דיקור סיני מטפל בהתקף חרדה?

הרפואה הסינית, אשר עושה שימוש בראייה ההוליסטית, היא אינה מפרידה בין גוף ונפש ורואה אותם למעשה כמקשה אחת. כלומר, לרגשות שלנו ישנה השפעה פיזית על הגוף שלנו ולהיפך. על פי אותה תאוריה, חמשת הרגשות העיקריים יבואו לידי ביטוי באמצעות חמשת האלמנטים על פי הסדר הבא:

אלמנט העץ יבוא לידי ביטוי ברגשות כעס

אלמנט האש יבוא לידי ביטוי ברגשות שמחה

אלמנט האדמה יבוא לידי ביטוי ברגשות דאגה

אלמנט המתכת יבוא לידי ביטוי ברגשות עצב

אלמנט המים יבוא לידי ביטוי ברגשות פחד

(להרחבת הקריאה בנושא לחצו על רגשות כמחוללי מחלה)

בעיני הרפואה הסינית חרדה היא חוסר איזון אנרגתי בגוף המפריע לתנועה החופשית של הצ׳י (אנרגיה) בגוף. מצב זה עשוי לנבוע מפגיעה פיזית, סטרס, חוסר תזונתי או שינויים סביבתיים. באמצעות גירוי נקודות ספציפיות בגוף, הנקראות גם, נקודות דיקור סיני, מחזירה האקופונקטורה (דיקור סיני) את האיזון האנרגתי הנחוץ לגוף. מבחינת מערבית, משחרר הדיקור הסיני אנדורפינים למערכת הדם. האנדרופרינים הם למעשה חומרים כימיים (נוירוטרנמיטורים) המצויים בגופנו באופן טבעי ומסייעים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח.

מחקרים רבים בוצעו בתחום ומצאו את האקופונקטורה (דיקור סיני) כטכניקה טיפולית טבעית, יעילה ובטוחה כנגד התקפי חרדה. במקביל לשיפור בתחושת החרדה ניתן יהיה להבחין בשיפורים בתסמינים נוספים כגון: תחושת רוגע, שיפור באיכות השינה ותחושה כוללת של שיפור באיכות חיים.

  צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

  תפריט
  נגישות
  להתחלת שיחה
  כן, אפשר גם בוואטסאפ
  שלום לך,
  כיצד אני יכול לעזור?