דיקור סיני לטיפול בטינטון - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בטיניטוס / טינטון

האם אתם שומעים רעשים או צילצולים בלתי מוסברים באוזניים ואינכם יודעים כיצד ניתן להיפטר מהם? למצב זה קוראים טינטון או טיניטוס (Tinnitus) והוא עשוי לנבוע ממגוון סיבות רחב כגון: חשיפה לגורם רעש סביבתי, רעש פיצוצים, מוסיקה רועשת (כמו במועדון ריקודים), סטרס ועוד. בחשיפה לרעש נגרמת הפרעה עצבית. הפרעה זו מתבטאת בצילצול קבוע גבוה או נמוך באוזן ובמצבים קיצוניים עלול להוביל לחירשות. שכיחות התופעה באוכלוסיה היא כ-10% והיא עשויה להיות אקוטית או כרונית. התופעה שכיחה יותר בקרב אנשים מבוגרים אך לא רק. פגיעות בעמוד שדרה צווארי, חשיפה למקורות רעש ופיצוץ או טיפול שיניים עשויים לגרום להופעת הטינטון.
למרות שמדובר בתופעה קשה לטיפול הן ברפואה המערבית והן ברפואה הסינית, ישנם מקרים רבים המגיבים נהדר לטיפול הגורם לטינטון להחלש או להיעלם.

הרפואה הסינית רואה מצבים כרוניים של טינטון (טיניטוס כרוני) כחולשה באנרגיית הכליות. במצב זה נעשה שימוש בדיקור סיני (אקופונקטורה) אשר מתמקד בחיזוק אנרגיית הכליות החלשה ובנוסף, נדקרות נקודות הקשורות למרידיאנים ואיברים אחרים כמו הכבד וכיס המרה במטרה לחזק את אפקטיביות הטיפול.

טיניטוס זמני עשוי להיות תוצר לוואי של מצב ריגשי לא מאוזן כמו לחץ, סטרס, כעס גדול. אלה עשויים לגרום להיווצרות צליל גבוה ופתאומי באוזניים. מצבים אלה מגיבים במהירות וביעילות לטיפול בדיקור סיני.

תזונה לא נכונה עלולה גם כן לגרום לטיניטון. הרפואה הסינית מאמינה כי צריכת מזון שומני רב או אכילה לא מסודרת, עלולה לגרום להיווצרות של ליחה בגוף (ניתן לפרש מצב זה כהצטברות נוזלים) אשר מפריעים לעליית הצ׳י (אנרגיה) באופן חלק לראש וכך להופעת הטינטון.

עבודה רבה ומאומצת, כמו לדגומא אימון גופני מוגזם ללא מנוחה נאותה, עשויים גם הם לגרום להופעת הטינטון.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?