דיקור סיני לטיפול בסיאטיקה - רונן רוזנבלט-ניר- דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בסיאטיקה

מהי סיאטיקה (סכיאטיקה)?

סיאטיקה היא כאב לאורך הרגל (כאב ברגל) שמקורו בעמוד השדרה המותני (הגב התחתון). הכאב יכול להופיע מאחורי הרגל או מצידה. מטופלים הסובלים מסיאטיקה מתלוננים על החמרה בכאב בזמן ישיבה. עם זאת, הכאב יכול להופיע בזמן הליכה, שכיבה או כל תנוחה אפשרית אחרת ולא פעם גורם ל״גרירת הרגל״. סיאטיקה היא מצב רפואי המאובחן כשקיימים כמה תופעות רפואיות יחד. הגורמים השכיחים ביותר הם בלט דיסקפריצת דיסק״), ספינל סטנוזיס (היצרות חוט השדרה) ושינוי מבנה הדיסק. עם זאת, ב-90% מהמקרים, פריצת דיסק היא הגורם לתופעה.

מטופלים מתארים את הכאב ככאב שורף או מעקצץ הגורם להם להפרעה בתנועת הרגל הכואבת ולעיתים אף לאצבעות הרגליים. סימנים אלה באים באים לידי ביטוי כאשר מתקיים לחץ על העצב הסיאטי, שמקורו בעמוד השדרה התחתון.

מחקר בנושא דיקור סיני לטיפול בסיאטיקה

אחת הטכניקות של הרפואה המשלימה לטיפול בסיאטיקה היא באמצעות דיקור סיני. דיקור סיני נמצא בשימוש מזה אלפי שנים. מחקר שהתבצע בנושא מראה כי דיקור סיני עשוי להפחית את הכאבים הקשורים לתופעה.

המחקר, מסוג מטאנליזה שהתפרסם בכתב העת Complementary and Alternative Medicine סקר 12 מחקרים שונים שהתבצעו בנושא. סך הכל לקחו חלק במחקרים כ-1842 מטופלים. תוצאות המחקר הראו כי דיקור סיני יעיל אפילו יותר מהטיפול השמרני בהפחתת הכאב הקשורה לתופעה.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?