סינוזיטיס

  1. ראשי
  2. סינוזיטיס
דיקור סיני לטיפול בסינוזיטיס - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בסינוזיטיס

סינוזיטיס היא תופעה בה נוצרת דלקת של הרירית שבתוך הסינוסים. הסינוסים (גתות) הינם חללים בעצמות הגולגולת. דלקת גת היא דלקת של הציפוי של אותם החללים, כלומר, דלקת של הרירית שבתוך הגתות (הסינוסים). קיימים ארבעה סוגים שונים של סינוסים בדפנות הגולגולת.

מהם הגורמים להופעת סינוזיטיס?

תופעת הסינוזיטיס עשויה לפרוץ בעקבות זיהום ויראלי או חיידקי. הגורם הנפוץ ביותר לסינוזיטיס אקוטית, הוא זיהום ויראלי, כמו לדוגמא: הצטננות בחורף. סינוזיטיס חוזר עשוי להתרחש במצב של אלרגיות אשר גורמות לנפיחות מקומית בריריות.

מהם הסימפטומים של סינוזיטיס?

סינוסיטיס מתבטאת בכאבי ראש מקומיים, שלרוב יופיעו באזור המצח, בנזלת מוגלתית (נזלת בצבע צהוב או ירוק) ואף סתום. בחלק מהמקרים הכאב מקרין לאזור השיניים והלסת. תיתכן נפיחות בפנים ומתחת לעיניים ותיתכן תחושה של כובד ולחץ בראש. בחלק מהמקרים מופיע חום.

כיצד דיקור סיני מטפל בסינוזיטיס?

בטיפול בסינוזיטיס משלבים לרוב דיקור סיני (אקופונקטורה) וצמחי מרפא סיניים.  הדיקור הסיני מתבצע הן בנקודות מקומיות והן בנקודות מרוחקות. השימוש בנקודות דיקור סיני מקומיות בא להגביר את הסירקולציה לאזור ומביא לפתיחת האף והקלה מיידית בסימפטומים, ואילו השימוש בנקודות דיקור מרוחקות בא לפתוח את המרידיאן (מסלול האנרגיה) החסום העובר באזור הסינוסים ובגוף ולחזק את מערכת החיסון תוך כדי הסדרת האיזון האנרגתי בגוף. הטיפול בא לטפל בהתקף האקוטי ובמקביל למנוע את הישנות התופעה בעתיד.
כאמור, במקביל לטיפול בדיקור הסיני, נהוג להשתמש בצמחי מרפא סיניים להעצמת האפקט הטיפולי והבאה להחלמה מהירה ושלמה יותר.

המלצות תזונה לסינוזיטיס על פי הרפואה הסינית

בטיפול בסינוזיטיס אקוטי או כרוני או בכדי למנוע מהסינוזיטיס לחזור, יש להימנע עד כמה שאפשר ממה שמכונה ברפואה הסינית כ״מזונות יוצרי ליחה״. דוגמא למזונות כאלה הם: מוצרי חלב, מוצרים מעובדים, מוצרים עתירים בסוכר. בנוסף, יש להגביל את צריכת האלכוהול, מטוגנים ומזון חריף משום שגם להם יש נטייה ליצור ליחה, ובכך לחסום את תנועת האנרגיה התקינה בגוף. מומלץ עוד, להימנע או להגביל צריכת מוצרים (מזון ושתייה) שהוצאו ישירות מהמקרר. למוצרים קרים יש על פי הרפואה הסינית, נטייה להחליש את מערכת העיכול, דבר אשר גורם להגברת ייצור ליחה כתוצר לוואי לחולשה.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?