תסמונת התעלה הקרפלית (CTS)

  1. ראשי
  2. תסמונת התעלה הקרפלית (CTS)
דיקור סיני לטיפול בתופעת תסמונת התעלה הקרפלית - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בתסמונת התעלה הקרפלית (CTS)

מהי תסמונת התעלה הקרפלית (CTS)?

תסמונת התעלה הקרפלית (Carpal Tunnel Syndrome) נוצרת ומתפתחת כאשר מתקיים לחץ מקומי על עצב במפרק כף היד. לחץ כזה עלול לגרום להופעת  תחושות מגוונות כמו למשל: הירדמות, כאב, נימול או עקצוצים. התופעה מופיעה לרוב אצל אנשים המקלידים הרבה במחשב או המשתמשים הרבה בידייהם כמו לדוגמא: פסנתרנים, אנשי הייטק, כאלה הסובלים מדלקת פרקים, נשים בהריון וכו׳.

שכיחות תסמונת התעלה הקרפלית באוכלוסיה היא כ-2% והיא מופיעה פי 2 יותר אצל נשים מאשר גברים. היא מופיעה כאמור יותר אצל אנשים המבצעים עבודה מאומצת בידיהם, או אצל כאלה המבצעים תנועות חוזרות ונישנות של שורש כף היד בתנוחה לא תקינה.

מהו הטיפול בתסמונת התעלה הקרפלית?

הטיפול הקונבנציונלי יכלול שימוש בסד (ספלינט) שמטרתו להגביל ולקבע את כיפוף מפרק כף היד. לאחרונה התעורר שיח בנושא היעילות של טיפול זה באמצעות סד.

טיפול מערבי נוסף הינו הזרקת קורטיזון (סטרואידים) למפרק, אך יתרונותיו זמניים בלבד ולא ניתן לחזור על זריקה זו לעיתים קרובות.

הברירה האחרונה הינה ניתוח, אופציה שלא תמיד מביאה לפתרון הבעיה, עשויה לגרום לנזק עצבי בלתי הפיך. יש לזכור כי אפילו אם הניתוח הצליח, התופעה עלולה לחזור על עצמה.

כיצד דיקור סיני (אקופונקטורה) מטפל בתסמונת התעלה הקרפלית?

דיקור סיני (אקופונקטורה) הוא כלי עוצמתי ויעיל לטיפול בתופעת התסמונת התעלה הקרפלית. לאחרונה התבצע מחקר בנושא השימוש באלקטרו אקופונקטורה לטיפול בתופעה. אלקטרו-אקופונקטורה היא שיטת טיפול המפעילה את נקודות הדיקור הסיני באמצעות מכשיר חשמלי המעביר תדרי חשמל בעוצמה נמוכה דרך המחטים. הטיפול באלקטרו אקופונקטורה נמשך לרוב 20 עד 40 דקות. בכדי שהטיפול יצליח, יש לבצעו פעם עד פעמיים במהלך השבועות הראשונים, ובהמשך, פעם בשבוע, למשך מספר שבועות נוספים, כל זאת כמובן, בהתאם להמלצת המטפל. מדובר בטיפול בטוח ונטול תופעות לוואי.

המחקר המדובר כלל כ-181 משתתפים הסובלים מתסמונת התעלה הקרפלית (CTS) ברמה קלה עד בינונית. משתתפי המחקר חולקו ל-2 קבוצות: הראשונה שהשתמשה אך ורק בסד במהלך הלילה, והשניה (המשולבת), אשר השתמשה בסד, אך בנוסף, קיבלה טופלה בכ-13 טיפולים באלקטרו- אקופונטורה למשך פרק זמן של 17 שבועות.  את המחקר סיימו כ-174 מטופלים.

המטופלים בקבוצה השנייה (המשולבת) דיווחו בתום המחקר על פחות הגבלה בתנועת היד, כמו גם על הגדלת התנועתיות ושיפור ביכולת השימוש באותה יד. במקביל נצפתה הפחתה בסימפטומים הנלווים לתופעה.

מדובר בטכניקת טיפול טבעית בעלת נטולת סיכונים, הידועה והוכחה כבר ביעילותה בהפחתת רמות כאב ודלקתיות.

רבים יסכימו שכדאי לתת סיכוי לטיפול טבעי שכזה, בטח ובטח לפני ששוקלים ביצוע של פרוצדורה חודרנית (ניתוח). עם זאת, הטיפול באלקטרו אקופונקטורה אינו מתאים לחולים בעלי קוצב לב, לנשים בהריון או חולים באפילפסיה.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?