דורבן ברגל

  1. ראשי
  2. דורבן ברגל
דיקור סיני לטיפול בנושא דורבן ברגל- רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בתופעת דורבן ברגל (Plantar Fasciitis)

דורבן ברגל (החיתולית הכפית), הנקרא גם בשפה המקצועית – Plantar Fascilitis הינו מצב דלקתי של הרצועה של כף הרגל הגורם לכאב. מוצאה של הרצועה הזו הוא בעצם העקב (הקלקנאוס) וסופה באצבעות כף הרגל. מדובר בתופעה שכיחה יחסית ואחת מהסיבות הנפוצות ביותר לכאב בעקב, אשר ללא טיפול מתאים יכולה להיות “עקשנית” ומגבילה.

התופעה מתאפיינת בכאב שמופיע לרוב בצעדים ראשונים לאחר מנוחה (כמו בבוקר למשל) אשר חולף לאחר הליכה קצרה. הכאב יכול להופיע שוב לאחר עמידה או הליכה ממושכת. כשהדורבן ברגל הופך להיות כרוני הוא מתאפיין בשינויים ניווניים במבנה הרצועה ברמה התאית (ופחות בדלקת).

הסיבה להופעת הדורבן ברגל נובעת לרוב בשל עומס מוגבר (overuse), המופעל על הרצועה. התופעה תופיע בדרך-כלל אצל רצים, אנשים הסובלים ממשקל עודף ואנשים הסובלים מפלטפוס (כף רגל שטוחה).

כיצד דיקור סיני מטפל בנושא דורבן ברגל (Plantar Fascilitis)?

פרט לעבודה המקומית של הדיקור הסיני והגברת הזרמת הדם לאזור הכואב, הוכח כבר מחקרית כי הוא גורם למח להפריש חומרים נוגדי דלקת ומפחיתי כאב ובכך למעשה מטפל בכאב ובדלקת המקומית.

באופן כללי, הרפואה הסינית טוענת כי התופעה נובעת בשל היתקעות בזרימה החופשית של צ׳י (אנרגיה) ודם. מלבד לנסיוני הקליני הרב בתחום, קיימים מחקרים קליניים המוכיחים כי טיפול בדיקור סיני הינו טיפול יעיל ביותר לטיפול בתופעה.

הטיפול בדורבן ברגל בקליניקה שלי מתבצע באמצעות דיקור-סיני או אלקטרו אקופונקטורה. מנסיוני, ברוב המקרים ניתן לחוש בהטבה משמעותית בכאב כבר בתום הטיפול הראשון. עם זאת, ידרשו לרוב עוד מספר טיפולים עד להעלמותו הסופית של הכאב.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?