כאב ברכיים

  1. ראשי
  2. כאב ברכיים
דיקור סיני לטיפול בכאב ברכיים - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בכאבי ברכיים

כאבים בברך מהווים תלונה שכיחה מאד בקליניקה, הן אצל מבוגרים והן אצל ילדים. הסטטיסטיקה מעלה כי בארה״ב נרשמות למעלה מ-11 מיליון פניות לאורטופדים בכל שנה עם תלונה הקשורה לכאבי ברכיים.

הברך נחשבת למפרק הגדול ביותר בגופנו, אך למעשה היא מורכבת משני מפרקים: מפרק הירך-שוק, ומפרק הירך-פיקה.

הברך נושאת במרבית משקל הגוף ברוב שעות היום, ונעה פעמים אינספור במהלך פעילות. בשל כך, כמו גם בשל גודלה ומורכבות המבנה שלה, מדובר בהכרח באחד המפרקים המועדים ביותר לפציעות או פגיעות חריפות, כמו פציעה ברצועה צולבת קדמית, פגיעה עקב תנועות חוזרניות, או דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס).

רוב הנזקים הללו לברך מקורם בפגיעה, בחבלה או בטראומה המשפיעים על המפרק. משקל יתר גם הוא עלול להוביל לכאבי ברכיים.

מי עלול לסבול מכאבי ברכיים?

ספורטאים רבים סובלים מכאבי ברכיים, בעיקר בשל פגיעה ברצועות הברך. פציעה נפוצה ביותר, אותה כבר הזכרתי, היא פציעה ברצועה צולבת קידמית (ACL – Anterior Cruciate Ligament). מצב זה עשוי לקרות בשל שינוי כיוון תנועה או סיבובים מהירים, האטה בזמן ריצה או בזמן נחיתה מקפיצה.

אולם לא רק ספורטאים סובלים. כאבי ברכיים אופייניים גם לאנשים מבוגרים או למתבגרים. פציעות אלה קשורות לרוב בבעיות בסחוס הברך.

כיצד דיקור סיני מטפל בכאבי ברכיים?

מחקרים מראים כי דיקור סיני (אקופונקטורה) הוא טכניקה טיפולית יעילה ביותר בטיפול בדלקות והפחתת כאבים, באופן כללי ובנושא כאבי ברכיים בפרט. הדיקור הסיני גורם להפרשת הורמונים במח הגורמים להפחתת כאב ודלקת אל זרם הדם וכך למעשה, גורם להפחתת הדלקת ולשיכוך הכאב. הדיקור הסיני מגביר את זרימת הדם למפרק וכך מסייע ומזרז את תהליך ההחלמה.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?