כאבי צוואר / פריצת דיסק צווארית

  1. ראשי
  2. כאבי צוואר / פריצת דיסק צווארית
דיקור סיני לטיפול בנושא כאבי צוואר (פריצת דיסק צווארית) - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בכאבי צוואר / פריצת דיסק צווארית

כאבי צוואר נחשבים לאחת מין הסיבות השכיחות שבגינן מטופלים פונים לקבלת טיפול רפואי. הגורמים לכאבי צוואר הינם מגוונים וכוללים בין השאר: פציעות, שרירים תפוסים, מחלות, בעיות בעמוד שדרה צווארי ועוד.

הצוואר הוא איבר המהווה ציר חשוב ליכולת התנועה של האדם וכן למעבר העיצבוב מין המוח אל הגוף. זאת משום שהעצבים יוצאים מהראש (מהמח), עוברים דרך הצוואר ומשם מגיעים למעשה, לכל איברי הגוף. לכן בריאות תקינה של הצוואר הינה משמעותית מאוד לשם איכות חיינו. קיימות דרכים שונות לטפל בכאבי צוואר. דיקור סיני (אקופונקטורה) הוא אחת כזו – טכניקת טיפול טבעית אשר נבדקה מחקרית והוכחה כיעילה ובטוחה לטיפול בכאבי צוואר.

​מהם הגורמים לכאבי צוואר?

בצוואר קיימות מספר מערכות: עמוד השדרה – ובו חוליות, דיסקים בין־חולייתיות, חוט השדרה ועצבים היוצאים ממנו אל השרירים, הגידים והרצועות. המבנים הללו עשויים להיפגע בדרכים שונות כמו:

1. פגיעה במפרקים בין חולייתיים של עמוד השדרה הצווארי. בעמוד השדרה, העובר, כאמור, מהראש (מהגולגולת) ועד עצם הזנב, קיימים אזורים שיש להם כושר תנועה מוגבל בלבד (למשל בגובה החזה), ולעומת זאת יש אזורים בעלי כושר תנועה רב – כמו לדוגמא הצוואר. התנועה המרובה עלולה לגרום במהלך השנים לשחיקת המפרקים בצוואר. לשחיקה הזאת עלולים להתלוות כאבים.

2. מתיחת שריר צווארי כתוצאה מעומס יתר על שרירי הצוואר. עומס כזה עלול להיגרם, בין השאר, מעבודת מחשב מרובה או מנהיגה ממושכת, או מהטיית הראש מטה לקריאה מספר או מהסלולרי. מצב זה אף עשוי להיות הגורם העיקרי לצוואר תפוס – מצב בו ישנה הגבלה שרירית המפריעה לתנועת הצוואר הנובעת כתוצאה מהתכווצות שרירי הצוואר המונעים את תנועתו החופשית ויוצרים כאב.

3. פריצת דיסק צווארי. פגיעה שכזו עשויה לגרום ללחץ על עצב תחושתי ולכאבים עזים. פגיעה שכזו עשויה אף לגרום להקרנת כאב לאזור הכתף, הידיים, כפות הידיים והאצבעות.

4. סטרס עשוי לגרום להתכווצות בשרירי הגב העליון (בין השכמות) אשר עם הזמן יקרין כאב לאזור הצוואר.

כאבי צוואר – כיצד דיקור סיני מטפל בהם?

הרפואה הסינית טוענת כי כאב נוצר היכן שמתקיימת הפרעה לתנועה החופשית של הצ׳י (אנרגיה) במרידיאנים (מסלולי אנרגיה לאורך הגוף). הגורמים לתקיעות שכזו עשויים להיות שונים ומגוונים.

מטרת הדיקור הסיני היא לפתוח את אותם חסימות אנרגתיות לאורך המרידאנים ובכך לפתור את בעיית הכאב. מחקרים הוכיחו כי דיקור סיני נמצא יעיל לטיפול בכאבי צוואר באמצעות שחרור אנדופרינים המפחיתים את עוצמת הכאב ובאמצעות טיפול בדלקת.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?