דיקור סיני לטיפול בתופעת עצירות - רונן רוזנבלט-ניר - די׳קור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בתופעת עצירות

עצירות היא שינוי בהרגלי היציאות. עצירות עשויה להתבטא בצואה קשה יותר, בשינוי בדפוס הצואה, בתחושה של חוסר התרוקנות מלאה, ביציאה שדורשת הפעלת מאמץ רב יותר מהרגיל, בירידה בתדירות היציאות לפחות משלוש פעמים בשבוע. לא כל מי שאין לו פעולת מעיים בכל יום נחשב לסובל מעצירות. עצירות מוגדרת “כרונית” כאשר היא מופיעה לפחות ב־25% מהזמן במשך שלושה חודשים.

כ־20% מהאוכלוסייה סובלת מעצירות. שיעור הנשים הסובלות מעצירות גדול משיעור הגברים הסבולים ממנה פי 2-3. הסיבה לפער זה אינה ידועה, אך מעריכים שהוא נובע מסיבות הורמונליות.

מהם הגורמים לעצירות?

התאפקות – מצב זה שכיח במיוחד אצל אלה שאינם מוכנים להתיישב בשירותים ציבוריים. מצבים כאלה של התאפקות עשויים לגרום לעצירות. ככל שמחזיקים ומתאפקים יותר זמן, נוצר חום אשר גורם לייבוש הצואה, דבר שגורם לה להתקשות ולעבור בצורה קשה יותר במעי. אם מתאפקים לעיתים קרובות אתם עלולים לגרום לעצירות כרונית.

חרדה וסטרס – אצל הסובלים מחרדה, מרמה גבוהה של סטרס בחיי היומיום או מטראומה נפשית, מערכת העצבים המרכזית עלולה להאט את תנועת המעיים.

תזונה לקויה או מחסור בנוזלים – תזונה דלת סיבים או מחסור בנוזלים עלולים לגרום להתקעות הצואה במעי.

חוסר בפעילות גופנית – פעילות גופנית מסייעת לתנועת הפרסטלטיקה של המעי (תנועתיות המעי) ומחסור בה עלול לגרום להתקעות או איטיות יציאת הצואה.

מחלות ותופעת לוואי של תרופות – קיימות מחלות תרופות שונות שתופעות הלוואי שלהן הן עצירות.

כיצד דיקור סיני מטפל בתופעת עצירות?

דיקור סיני (אקופונקטורה) מסייע בהגברת תנועת הפרסטלטיקה של המעי (תנועת הסחיטה של המעי כלפי חוץ). פרט לכך, דיקור סיני הוכח כמשחרר נוירוטרנסמיטורים שהם חומרים כימיים המופרשים מהמח אל זרם הדם ומטרתם להרפות ולהרגיע.

מחקר שנעשה בנושא דיקור סיני ועצירות והתפרסם השנת 2016 בכתב העת הרפואי Annals of Internal Medicine הוכיח כי הדיקור הסיני יעיל יותר מתרופות המטפלות בעצירות כרונית.

כיצד ניתן למנוע את העצירות?

  • שתו כמות מספקת של מים (לפחות 8 כוסות) באופן תדיר לאורך היום.
  • הוסיפו סיבים תזונתיים לתזונה שלכם. סיבים ניתן למצוא בירקות ובפירות (בעיקר בקליפה שלהם) או בתוספי סיבים. שימו לב, במידה ואתם צורכים סיבים ולא שותים מספיק עלולה להגרם החרפה בעצירות. נטילת סיבים תזונתיים מחייבת שתיית כמות גדלה יותר של נוזלים בכל יום.
  • בצעו פעילות גופנית. פעילות גופנית מסייעת לתנועת המעי.
  • הימנעו עד כמה שאפשר מנטילת תרופות משלשלות או מביצוע חוקנים שכן על אף העובדה שהם עשויים לסייע לעצירות בטווח הקצר, הם יחריפו את הבעיה בטווח הארוך. זאת משום שהם פוגעים בתנועתיות הטבעית של המעי (פרלסטלטיקה).

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?