לרגל יום האב החל החודש, בואו נדבר על היכולת של זוגות להרות, וספציפית על כיצד דיקור סיני יכול לעזור למערכת הרבייה הגברית לתפקד ברמה האופטימלית.

1) תנועתיות הצ‘י –

ברפואה הסינית הצ’י נחשב לאנרגית החיים. כלומר, אנרגיה זו הנעה ומסתובבת בגופנו שמטרתה להניע את תהליכי החיים ואת הדם ומסייע בהזנה בכל הגוף. צ’י מווסת את החלקים הפיזיים והרגשיים בגופנו. לכל אדם ואורגניזם חי יש צ’י הנע בכל הגוף, באופן קבוע, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, ללא הפרעה. כאשר מתקיימת הפרעה לתנועת הצ’י או נחסם בגלל בריאות לקויה או נסיבות אחרות, אזי עלולה להיווצר מחלה. טיפול בדיקור סיני מסייע בשמירה על זתנועת ורימת הצ’י באופן תקין ומונעת את חסימתו. זרימת צ’י תקינה מסייעת וממקסמת את הסיכויים הזוגיים להכנס להריון.

2) המרצת וחיזק זרימת דם –

מחקרים הוכיחו שהכנסת מחטי דיקור סיני מגרים וממריצים את זרימת הדם, דבר הבא לשפר פוריות הגבר. טיפולי דיקור סיני המתבצעים באופן קבוע למשך תקופה של 3 חודשים עשויים להגביר את זרימת הדם לכלי הדם באשכים. האשכים זקוקים לדם בכדי לספק חומרים מזינים, להסיר חומרי פסולת ולשמור על טמפרטורה תקינה, כלומר, לשמור על האזור קריר. עודפי פסולת עלולים לפגוע בזרע בזמן שהם נאגרים באשכים. התקעות של דם בשק האשכים עלול להעלות את הטמפרטורות באשכים, דבר שעלול להזיק מאוד לתהליך יצירת זרע ואיכותו. על ידי הגברת זרימת הדם לאזור זה וממנו, מובאים אליו חומרים מזינים ומוסרים ממנו חומרי פסולת, תהליך שתורם להיווצרות זרע בריא יותר.

        

3) ויסות הורמונלי –

דרך נוספת שדיקור סיני יכול לסייע לחוסר פוריות אצל גברים היא בתחום ויסות ההורמונים. בדיוק כמו אצל נשים, ההורמונים ממלאים תפקיד חשוב ועיקרי בשאלה האם ניתן או לא להביא ליצירת עובר ולידת תינוק בריא. אצל גברים, מאזן ההורמונים בין ההיפותלמוס, בלוטת יותרת המוח ומערכת הרבייה הינו חשוב במיוחד כשמדובר באיכות זרע ופוריות תקינים. רבות מתרופות הפוריות הנפוצות אינן יעילות על הורמונים הגבריים באותה מידה שמשפיעים על ההורמונים הנשיים וחשוב מכך, תרופות אלו לא אושרו לשימוש לטיפול בחוסר פוריות אצל גברים. עם זאת, הוכח שדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים מאזנים וממוסתים את ההורמונים, מה שמגדיל בסופו של דבר את הסיכוי לזרע בריא ולהפריה של הביצית.

        

4) הפחתת לחץ וסטרס

טיפול קבוע בדיקור סיני מועיל גם בהפחתת רמות הסטרס. כשהגוף לחוץ, הוא לא מתפקד כמו שצריך. לחץ יכול להגביר את רמות הורמון הקורטיזול בגוף, ואז משבש את האיזון של הורמונים אחרים. כפי שצויינתי קודם, כאשר ההורמונים אינם מאוזנים, הסיכוי גבוה יותר לחוסר פוריות אצל הגבר. לפיכך, קבלת טיפולי דיקור סיני עקביים עשויה להפחית את הלחץ ולאפשר לגוף לתפקד כראוי.

        

מחקרים מראים שדיקור סיני יכול להגביר את הפוריות ולאפשר לזוגות להרות במהירות גבוהה יותר. אם אתם נתקלים בבעיות פוריות, דיקור סיני עשוי להיות התשובה הטבעית עבורכם. שאלו אותי עוד היום אם אתם מעוניינים במידע נוסף.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?