דיקור סיני לטיפול במחלות אוטואימוניות

  1. ראשי
  2. אוטואימוני
  3. דיקור סיני לטיפול במחלות אוטואימוניות

למעלה מ-50 מיליון אמריקאים סובלים ממחלות אוטואימוניות כולל דלקת מפרקים שגרונית (rheumatoid arthritis), זאבת (lupus), מחלת בלוטת התריס, מחלת אדיסון, אנמיה ממארת (pernicious anemia), צליאק, טרשת נפוצה (multiple sclerosis), מיאסטניה גרביס (myasthenia gravis) ותסמונת Guillain-Barré. 

מחלה אוטואימונית מתרחשת כאשר מערכת החיסון של הגוף תוקפת רקמה בריאה. בשל מורכבות הטיפול בהפרעות אוטואימוניות, הרפואה האינטגרטיבית יודעת לתת מענה באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים אשר זכו לתשומת לב רבה בשל הצלחתם הטיפולית בקליניקה. דיקור סיני ידוע במיוחד בשימושו לשיכוך כאב, ויסות מערכת החיסון, טיפול בתסמינים ושיפור באיכות החיים. 

מהם הגורמים להתפרצות מחלה אוטואימונית? 

בתנאים רגילים, מערכת החיסון שלנו לא אמורה להפעיל תגובה חיסונית נגד תאי הגוף שלנו. עם זאת, במקרים מסוימים, תאים של מערכת החיסון טועים ותוקפים את אותם תאים שהם נועדו להגן עליהם. מצב זה עלול להוביל להופעתן של מגוון מחלות אוטואימוניות. הם מקיפים קטגוריה רחבה של למעלה מ-100 מחלות שבהן המערכת החיסונית של האדם תוקפת את התאים והרקמות שלו עצמו. 

המנגנונים המדויקים הגורמים לשינויים הללו אינם מובנים לחלוטין עדיין, אך חיידקים, וירוסים, רעלים ותרופות מסוימות עשויים למלא תפקיד בהפעלת תהליך אוטואימוני אצל מי שכבר יש לו נטייה גנטית (תורשתית) לפתח הפרעה כזו. עם התפתחות המחלה, מתחילים להופיע תסמינים מעורפלים, כגון כאבי שרירים ומפרקים, פריחות, חולשת שרירים כללית, חום נמוך, בעיות ריכוז או ירידה במשקל. חוסר תחושה ועקצוץ בידיים וברגליים, נשירת שיער, יובש בעיניים, קוצר נשימה, דפיקות לב או הפלות חוזרות עלולים להעיד גם כן על כך שמשהו לא בסדר במערכת החיסון. 

כיצד דיקור סיני ורפואה סינית באופן כללי מטפלים בהפרעות אוטואימוניות?

על פי הרפואה הסינית, הפרעות אוטואימוניות מתרחשות כאשר יש חוסר איזון בגוף. חוסר איזון יכול לנבוע מעודף או מחסור של יין ויאנג המשבש את זרימת הצ‘י (אנרגיית החיים) בגוף וכך למעשה גורם להופעת המחלה. דיקור סיני משמש כלי טיפולי הבא לסייע לגוף להחזיר את האיזון, טיפול בשורש ההפרעה, תוך התייחסות ספציפית לתסמינים הייחודיים לכל אדם. 

מחקרים קליניים הראו שדיקור סיני גורם לתגובות גופניות בתאי עצב, בלוטת יותרת המוח ובחלקים במוח. תגובות אלו יכולות לגרום לגוף לשחרר חלבונים, הורמונים וכימיקלים במוח השולטים במספר תפקודי הגוף. הדיקור משפיע על לחץ הדם, טמפרטורת הגוף ומערכת החיסון באמצעות פעולות אלו. ידוע גם שהדיקור הסיני

גורם להפרשת חומרים מפחיתי דלקת וכאב בגוף. 

בנוסף לדיקור הסיני, תוכנית טיפול לניהול ההפרעה האוטואימונית שלך עשויה לכלול שילוב של טיפולים נוספים כגון: תרגילים להפחתת מתח וחרדה, פעילות גופנית מתונה, פורמולות צמחי סיניים, תמיכה תזונתית. 

 

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?