חיזוק מערכת החיסון

  1. ראשי
  2. חיזוק מערכת החיסון
דיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון

על פי התאוריה של הרפואה הסינית, אנו נהיים חולים כאשר ה-Wei Qi (הצ׳י המגן או האנרגיה המגינה של גופנו) חלש. קיימים גורמים רבים בחיי היום יום שלנו הגורמים להחלשת הצ׳י המגן שלנו, כמו למשל: עייפות בשל חוסר לשינה מספק או שינה לא איכותית, תזונה לקויה, סטרס מוגבר ועוד. מצבים אלה עלולים לאפשר לפתוגנים חיצוניים (פתוגן חיצוני בתפיסה של הרפואה הסינית שקול לוירוס או חיידק בראייה המערבית) לחדור אל הגוף.

בזמן חדירת פאתוגן חיצוני לגוף חשוב מאוד לסלקו בטרם הוא נכנס לחלק הפנימי של הגוף, שכאמור, שם הוא יכול להשתקע ולגרום להתבטאות תסמינים מתמשכים וכרוניים.

קיימות נקודות בדיקור סיני (אקופונקטורה) וצמחי מרפא סיניים מסויימים שמטרתם חיזוק הצ׳י המגן (Wei Qi) וכך, למנוע את חדירת הפאתוגנים. הזמן הנכון ביותר לחיזוק מערכת החיסון הוא כשאיננו חולים. במקרים בהם החולי החוזר ונשנה הוא בחורף, רצוי לחזק את מערכת החיסון כבר בעונת האביב שלפניו. לרוב יהיה צורך במספר טיפולים בדיקור סיני. עם זאת, לעיתים יש צורך בשילוב פורמולת צמחים סיניים בנוסף לאקופונקטורה (דיקור סיני).

במקרים אקוטיים, בהם קיימת הצטננות, שפעת או חולי אחר בגוף, קיימים נקודות דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים אחרים, השונים מאלה שנעשה בהם שימוש במניעת המחלה וחיזוק מערכת החיסון, אשר יכולים לתת מענה בזמן אמת לגוף החולה.

כיצד דיקור סיני (אקופונקטורה) מסייע בחיזוק מערכת החיסון?

דיקור סיני מסייע בוויסות מערכת החיסון ומטפל בשורש הבעיה שגרמה להיווצרות המחלה. הדיקור הסיני עושה זאת באמצעות: הפחתת הסימפטומים של המחלה, האצת ריפוי הגוף מהזיהום ונרמול התגובה החיסונית של הגוף. מבחינה ביוכימית, פעולה זו מושגת באמצעות גירוי חלקים ספציפיים של מערכת העצבים האוטונומית על ידי הדיקור הסיני, מה שבהמשך יחזק את תגובת מערכת החיסון. דיקור סיני (אקופונקטורה) יכול לגרום לעלייה ברמות האינטרפרון (חלבון המופרש מחיידקים ווירוסים) וחיזוק התגובה החיסונית. טיפול קבוע בדיקור סיני עשוי להיות יעיל בטיפול באסטמה, אלרגיות, דלקת מפרקים שגרונית, זאבת, הצטננות וזיהומים.

כיצד צמחי מרפא סיניים מחזקים את מערכת החיסון?

הפורמולות העיקריות לחיזוק מערכת החיסון נקראות Yu Ping Feng San או Jade Screen. הפורמולות הללו מחזקות את הצ׳י המגן (ה-Wei Qi) בכדי שלא תתאפשר חדירת פאתוגנים חיצוניים אל הגוף.

אחד הצמחים מהפורמולות הללו הוא Huang Qi (צמח האסטרגולוס) שנמצא מחקרית כקשור להפחתת שכיחות הופעת ההצטננות וקיצור זמן המחלה.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?