כאבים בכתף

 1. ראשי
 2. כאבים בכתף
כאבים בכתף - טיפול בדיקור סיני - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בכאבי כתף

כאבים בכתף נחשבים לשכיחים מאוד בקליניקה.

מהם הגורמים לתופעת כאבים בכתף?

כאבים בכתף עשויים לנבוע ממגוון סיבות כגון:

 • דלקת בגידי הכתף – דלקת זו עשויה להתפתח בשל תנועות חוזרות ונשנות. הדלקת תתחיל לרוב באזור אחד, אך במידה ולא תטופל כראוי, היא עשויה להקרין ולערב אזורים אחרים בכתף שעם הזמן עלולה לגרום לקרע בגיד.
 • בורסיטיס – נקראת בעברית – ״אמתחת כתף״ הינו מצב של דלקת בבורסה. בחלק מהמקרים קשורה התופעה לדלקת בגיד (טנדיניטיס). הבורסה היא למעשה שק תת עורי קטן המלא בנוזלי סיכה המצוי באזורים שונים בגוף, ותפקידו הוא ליצור הפרדה ולמנוע חיכוך ולחץ בין גידים, רצועות ושרירים לבין העצמות. הגורמים לאמתחת כתף הינם מגוונים וכוללים בין השאר: עומס יתר, לחץ מתמשך על האזור, מחלות זיהומיות או דלקות פרקים. בורסיטיס מתחיל בכאב בעת ניסיון למתוח את הזרועות, וללא טיפול מתאים הוא עלול להחמיר בהדרגה, דווקא במנוחה. סימנים נוספים האופייניים לפציעה הם נפיחות ואדמומיות של האזור, ולפעמים העור עצמו עשוי להרגיש חם למגע.
 • ארטריטיס של הכתף (דלקת מפרקים ניוונית) – תופעה זו תופיע במצב בו הסחוס בין עצמות הכתף נשחק. הזזת מפרק פגוע או שחוק תוביל לתחושת כאב מיידית, ואתם עשויים גם להישמע צליל נקישה שמקורו בשפשוף העצמות זו בזו ללא כרית המגן הרגילה שלהם. הכאב הקשור לארטריטיס יופיע בהדרגה ויחמיר בזמן מאמץ. בחלק מהמקרים תופיע מוגבלות בתנועת המפרק ונוקשות שרירים הסמוכים לאזור. ניתן לחלק את דלקת הפרקים הניוונית לשני סוגים עיקריים: דלקת ראשונית המופיעה על רקע לא מוסבר ודלקת שניונית שמופיעה על רקע שינויים בסביבת הסחוס הפגוע, כאשר המקור להם הוא טראומה (פגיעה) לאזור, דלקת מפרקים וכדומה. בניגוד לדעת הרוב, דלקת מפרקים ניוונית עשויה להתרחש גם אצל צעירים. בייחוד לאחר פציעת כתף.
 • כתף קפואה (Frozen Shoulder) – מצב משני שעלול להופיע לאחר טראומה (פגיעה ) בכתף. מצב זה מתאפיין בתחושת כאב אזורי המופיע גם כן בזמן מנוחה. מצב זה נוצר בשל הימנעות הנעת הכתף לאחר פגיעה בכדי שתוכל להחלים אשר גורמת להתעבות המעטפת באזור הכתף, שלאורך זמן גורמת להצטלקויות המביאות להגבלה בתנועה גם לאחר ההחלמה.
 • צביטה (Impingement Syndrome) – פגיעה המתרחשת כשהשרוול המסובב “נצבט” בין שתי העצמות, מצב שגורם לשפשוף או פגיעה בשרירי השרוול והגידים. מדובר למעשה בפציעה נפוצה מאוד המתרחשת בזמן פעילויות יומיומיות הדורשות הרמת זרועות מעל לגובה הכתף, או בעת פעילות גופנית הכוללת הרמת משקולות. התסמינים יתבטאו בכאב חד בעת הרמת הזרוע הצידה או בזמן שכיבה על הכתף, תחושת חוסר יציבות ורגישות במישוש.
 • קרע בשרירי סובבי הכתף (Rotator cuff tear) – מדובר למעשה בקבוצה בת ארבעה שרירים הממוקמים בחיבור עצם השכם ועצם הזרוע. תפקידם הוא לאפשר את סיבוב מפרק הכתף. במצב בו מתקיים קרע במסובבי הכתף, רקמות השרירים והגידים המרכיבים את השרוול המסובב ימשכו ממקומם, ולכן מצב זה יביא לקושי בהפעלת הכתף. פגיעה כזו מלווה בכאב וחולשה בעת הנעת הזרוע. ברוב המקרים מדובר בפגיעה המאפיינת ניוון טבעי של השריר וקשורה לגיל (כאמור, מתרחש לאורך השנים), אך חלק מהמקרים יתרחשו אצל ספורטאים צעירים בעקבות טראומה הנגרמת בשל עומסי יתר בעת פעילות ספורטיבית חוזרת ונשנית באזור הכתפיים, כאשר הם ממשיכים לבצע את אותן הפעולות למרות תחושת הכאב.

​כיצד דיקור סיני יכול לסייע לכאבי כתפיים?

הטיפול בדיקור סיני (אקופונקטורה) כבר הוכח מחקרית כיעיל ובטוח לטיפול בכאבי כתפיים. זאת לאור העובדה שהוא משחרר חומרים במח שמטרתם לטפל בדלקת ולהפחית את הכאב. הטיפול בדיקור סיני עשוי, כאמור, לגרום ל:

 1. הפחתת כאב
 2. טיפול בדלקת המלווה לכאב
 3. הגדלת טווחי התנועה של הכתף
 4. שיפור ותמיכה בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?