אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול בדלקת גרון | כאבי גרון 

דלקת גרון

דלקת גרון (פרינגיטיס - Pharyngitis) היא דלקת של הגרון אך בהחלט יכולה להיות דלקת של השקדים (טונזיליטיס - Tonsilitis). לרוב תנבע הדלקת מזיהום ויראלי או חיידקי. סיבות נוספות להתפרצות הדלקת עשויות להיות בין השאר: חשיפה לחומרים הגורמים לגירוי יתר באזור הגרון כגון: כימיקלים שונים, זיהום אוויר, עשן וכדומה. 

 

דלקת גרון נגיפית

זוהי למעשה דלקת הגרון השכיחה ביותר בקליניקה ועומדת על כ-80% מהמקרים. 

דלקת זו נגרמת עקב חדירת וירוס (נגיף) אל אזור הגרון והתיישבותו שם. קיימים וירוסים רבים העשויים לגרום להתפרצותה של דלקת גרון. בין וירוסים אלה ניתן למצוא את נגיפי הצינון, השפעת, הוירוס הגורם להתפרצות מחלת הנשיקה (אפשטיין בר וירוס- EBV) או CMV (למונונוקלאוזיס). 

הסימפטומים לדלקת הגרון יהיו: כאבי גרון וקושי בבליעה, צרידות, נזלת, עייפות מוגברת, הרגשה רעה באופן כללי, חום גבוה, אדמומיות בגרון, נפיחות של בלוטות הלימפה באזור הגרון ועוד. 

 

דלקת גרון חיידקית

דלקת זו היא תוצר לוואי של חדירת חיידקים אל הגרון. סוג החיידק השכיח ביותר הגורם לדלקת זו הינו סטרפטוקוק.

סימני המחלה יראו למעשה דומים מאוד לתסמיני דלקת הגרון הויראלית. לרוב, הדלקת הויראלית לא תגרום להופעת תפליטים לבנים באזור הגרון ואילו החיידקית, כן. אך עם זאת, הדרך הטובה והנכונה ביותר לאיבחון סוג הדלקת הוא באמצעות בדיקת מעבדה הנקראת - משטח גרון. 

 

דלקות גרון חוזרות

קיימים מטופלים, לרוב ילדים אך לא רק, המפתחים דלקות גרון חוזרות ונישנות אשר מצריכות מתן טיפול אנטיביוטי חוזר. הטיפול המומלץ למקרים אלה ברפואה המערבית היא כריתת השקדים. 

 

דיקור סיני לדלקות גרון

על פי התאוריה של הרפואה הסינית אין למעשה הבדל בין דלקת גרון חיידקית ודלקת גרון ויראלית. על פי תאוריה זו, דלקות הגרון נובעות לרוב בשל חולשה של מערכת החיסון, דבר המאפשר לגורמים פאתוגניים חיצוניים לחדור אל תוך הגוף. עם זאת, ישנם גורמים נוספים כמו למשל מצבים רגשיים, תזונה לקויה ועוד אשר יגרמו להופעת המחלה.

 

מהו הטיפול של הרפואה הסינית לדלקות גרון?

הטיפול שהרפואה הסינית מציעה לדלקות גרון חוזרות מבוסס של שתי טכניקות הטיפול העיקריות של הרפואה הסינית, דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים. מנסיוני, הטיפול ברפואה סינית הינו יעיל ביותר לדלקות הגרון ועשוי למעשה להפחית את משך התחלואה בהן כמו גם את הישנותם מחדש.

 

לקריאה נוספת, לחצו על - לאילו מקרים עשויה לעזור הרפואה הסינית? 

חזרה לעמוד הבית