מדוע דיקור סיני הוא בדיוק מה שאתם צריכים עכשיו

  1. ראשי
  2. איכות חיים
  3. מדוע דיקור סיני הוא בדיוק מה שאתם צריכים עכשיו

למה דיקור סיני?

אתם מתוחים. אתה עייפים. כואב לכם. הפתרון לבעיות הללו עשוי להיות קל יותר מאשר אתם חושבים. מסתבר שדיקור סיני, שהינו אחד הכלים של הרפואה הסינית כבר אלפי שנים, יכול לטפל במגוון רחב של בעיות כגון אלו שהוזכרו קודם ועוד רבות אחרות. פציעות וכאב מן ההתנהלות היומיומית, אלרגיות עונתיות וחולשה הם רק עוד חלק מן המצבים שיכולים לבוא על תיקונם בעקבות טיפול ברפואה עתיקה זו.

הרפואה הסינית סבורה כי לגוף שלנו יכולת ריפוי עצמי. הדיקור הסיני בא לסייע לגוף שלנו להגיע לריפוי עצמי על ידי איזון הגוף והנפש, וזאת באמצעות טיפול במקור, כלומר, בגורם למחלה. הרעיון של מחטים עשוי להיות מרתיע אבל לאמיתו של דבר, הן אינן כואבות כלל (העובי שלהן הוא כעובי השערה). רוב המטופלים יחושו תחושת דגדוג או לחץ מקומי, אבל לא כאב. צריך להיות ברור שלא ניתן לטפל בסטרס ומתח שנצטברו מזה שנים בטיפול יחיד, גם לא במצבים אקוטיים, שיש להניח שיגיבו לטיפול רק לאחר מספר פגישות. חשוב לציין, האבחון הוא אינדיבידואלי והטיפול מבוסס על מבנה הגוף וצרכיו. כלומר, ייתכנו שני מטופלים שיתלוננו על אותה בעיה (לדוגמא כאב ראש) אך כל אחד מהם יטופל באופן שונה. השאלות באבחון במפגש הראשון נוגעות לכל מערכות הגוף, אורח החיים וההרגלים.

במה דיקור סיני (אקופונקטורה) עשוי לסייע?

  1. התאוששות מפציעות ספורט – האם ידעת שהדיקור הסיני יכול לסייע להתאושש מהר יותר מפציעות ספורט כמו נקע, מתיחת שריר וכאבי שרירים? הטיפול עשוי להפחית נפיחות, שטפי דם, כאבים ודלקות. הדיקור הסיני מסייע לגוף להחלים מהר יותר תוך כדי הגברת זרימת הדם ושיפור התפקוד השרירי.
  2. תפקוד מיני ופוריות – הרפואה הסינית יכולה לסייע בתפקוד המיני ולשפר הפוריות על ידי הגברת זרימת הדם והסדרת המערכת ההורמונלית. גברים יכולים להנות משיפור בזיקפה, כמות ואיכות הזרע. בנוסף, ניתן לצפות להקלה בנפיחות ודלקתיות בלוטת הערמונית (פרוסטטה). נשים יכולות להנות משיפור בפוריות וטיפול במגוון בעיות גניקולוגיות. בין השאר, הסדרת המחזור ובעיות ברחם.
  3. בעיות שינה (אינסומניה) – מחקרים מוכיחים כי לרפואה הסינית יכולת לשפר את איכות השינה ואורכה. דיקור יכול להפחית רמות הורמוני הסטרס ולהגביר הפרשת סרוטונין ו-GABA שהם נוירוטרנסמיטורים הקשורים לתחושה טובה, ובכך לסייע בשינה רגועה וטובה יותר.
  4. בעיות במערכת העיכול – הרפואה הסינית יכולה לשפר תפקוד מערכת העיכול וקצב חילוף החומרים על ידי הסדרת תנועת וספיגת המעי. הטיפול יכול להפחית גזים, תחושת נפיחות ומלאות בבטן והסדרת יציאות. הרפואה הסינית עשויה להוות פתרון נהדר לתסמונת המעי הרגיז (IBS). כשמערכת העיכול עובדת כשורה, קל יותר לתמוך במשקל.
  5. הפחתת סטרס –  דיקור סיני מסייע לאיזון והסדרת מערכת העצבים. לאורח חיים העשיר בסטרס עשויות להיות השלכות בריאותיות לא טובות. מטופלים רבים חשים רגועים יותר במהלך הטיפול בדיקור ואחריו, ומעידים על תחושת שלווה.
  6. אלרגיות וחיזוק מערכת החיסון – מסתבר שנקודות מסויימות באזור האף קשורות להפסקת התעטשויות והפחתת גודש באף ובסינוסים. נקודות אחרות, ברגל, קשורות להפחתת תחושת הצריבה והגרד בעיניים. קיימות נקודות נוספות הקשורות בהרגעת מערכת החיסון הפועלת יתר על המידה. אם אתם נוטים לסבול מאלרגיות בעונה מסוימת, נכון יהיה להתחיל הטיפול לפני התקופה המועדת לפורענות בכדי לטפל בשורש האלרגיות עוד לפני התפרצותן. בנוסף, הרפואה הסינית מסייעת בחיזוק מערכת החיסון ובכך מטיבה עם מטופלים הנוטים לחלות שוב ושוב.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?