למה כדאי לכם להתחיל דיקור סיני כבר היום?

 1. ראשי
 2. איכות חיים
 3. למה כדאי לכם להתחיל דיקור סיני כבר היום?

דיקור סיני (אקופונקטורה) הוא כלי טיפולי שהפך להיות פופולרי מאוד בשנים האחרונות. הוא נחשב לטכניקת טיפול של הרפואה הסינית ועקרונו הבסיסי הוא שאיפה להבאת הגוף לאיזון.

מחקרים קליניים הוכיחו כי דיקור סיני גורם למח לשחרר חומרים כימיים (נוירוטרנסמיטורים) אל זרם הדם שתפקידם להפחית כאב, לטפל בדלקות, להרפות ולהרגיע , ולתרום לשיפור איכות חייו של המטופל.

מהם היתרונות של האקופונקטורה (דיקור סיני)?

 1. מרגיע מאוד – איך יכול להיות שאתה רגוע כשמישהו דוקר אותך? מדובר במחטים דקיקות ועדניות שהעובי שלהן כעובי השערה. בזמן הטיפול דיקור סיני משתחררים בגוף אנדופרינים שתפקידם להשרות רוגע ונינוחות. במרבית המקרים, נרדמים המטופלים במהלך הטיפול, זאת בשל אותו אפקט מרגיע וכל כך משמעותי.
 2. מסייע לתהליכי ההחלמה של הגוף – אם אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית, אפילו אם מדובר רק בתחביב של שעות הפנאי, הדיקור הסיני חייב להיות חלק בלתי נפרד משגרת הכושר שלכם. דיקור סיני תורם להתשאוששות והחלמה מהירה יותר של הגוף בעת פציעות ספורט. דיקור סיני ידוע כמגביר את הסירקולציה (זרימת הדם) אל האזור הפגוע ואף מזרז את החלמה של הרקמה הפגועה.
 3. משפר זרימת דם בגוף – כבר הזכרתי קודם כי דיקור סיני משפר את זרימת הדם לאזור הפגוע במקרה של פציעת ספורט. אמירה זו נכונה באותה מידה גם למקרים של פציעות עבודה, לפציעות מאמץ יתר הגורמות לדלקות (טנדיניטיס) או כל פציעה אחרת. דיקור סיני יכול לסייע בבעיות פוריות על ידי הגברת זרימת הדם לאיברי הרבייה (לשחלות, רחם או אשכים).
 4. מטפל בכאבי ראש – מחקרים רבים שנעשו בתחום הראו כי דיקור סיני מסייע בטיפול בכאבי ראש ממקור של מתח (Tension Headache), מיגרנות, כאבי ראש הקשורים לבעיות הורמונליות, כאבי ראש בזמן או אחרי הוסת, כאבי ראש באופן כללי, אקוטיים או כרוניים כאחד. לא מדובר בטיפול חד פעמי להעלמת כאבי הראש לחלוטין וייתכן צורך בסדרת טיפולים למטרה זו.
 5. מסייע לכניסה להריון – כבר ציינתי קודם שדיקור סיני מסייע בכניסה להריון באמצעות הגברת זרימת הדם לאיברי הרבייה. ישנם מטפלים שהתמחו בתחום שעשויים לסייע במגוון רחב של טיפול בבעיות פוריות (כמו לדוגמא: רירית רחם דקה, תסמונת שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, חוסר פוריות בלתי מוסבר ועוד). אם את מתכוונת להתחיל בטיפולי פוריות, מומלץ שתמצאי לך מטפל ברפואה סינית המומחה בטיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים בכדי שילווה אותך לאורך התהליך שלך. מחקרים שנעשו בתחום הראו כי טיפול משולב של טיפול מערבי וטיפול בדיקור סיני משפרים את שיעור ההריונות פי 2.
 6. מחזק את מערכת החיסון – הרפואה הסינית תורמת לחיזוק מערכת החיסון שלכם בריאה וחזקה. כך תהיו עמידים יותר כנגד מחלות החורף. מחקרים מראים  כי דיקור סיני יעיל מאוד בטיפול באלרגיות. הוא תורם להעלאת האנרגיה החיונית ומחזק מערכת החיסון. הוא גם גורם למח משחרר את אותם אנדורפינים הידועים כאלה הגורמים לתחושה טובה.
 7. מטפל בכאב – סובלים מכאב? ארטריטיס (דלקת פרקים)? פיברומיאלגיה? כאב ישן ותקוע מאיזושהי תאונה שעברתם בעבר? דיקור סיני עשוי להיות הפתרון שחיפשתם. מחקרים רבים מאשרים את יעילותו של הדיקור הסיני בטיפול בכאב.
 8. מסייע בבעיות הקשורות למחזור החודשי והסדרתו – בעיות בסדירות המחזור החודשי הופכות לשכיחות יותר ויותר כיום בקרב נשים. בנוסף, בעיות אחרות הקשורות למחזור עשויות לקבל מזור באמצעות דיקור סיני (למשל: כאבי מחזור, תופעות קדם וסתיות, כאבי ראש ושאר כאבים הקשורים למחזור).
 9. מטפל ושומר על בריאות ילדיך – יותר רופאי ילדים מפנים מפנים לדיקור סיני במטרה למנוע ניתוחים שונים כמו ניתוח כפתורים או בעיות שקדים. במידה והילד שלך סובל מדלקות חוזרות (דלקת גרון חוזרת, דלקת אוזניים חוזרת ,דלקת שתן ועוד) והוא מטופל באנטיביוטיקה כל פעם מחדש, אולי כדאי לשלב טיפול בדיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון שם וטיפול בדלקת ומניעת הישנותה.
 10. כי זה פשוט עובד! – כן. זה פשוט עובד. אם לא תנסו לא תדעו עד כמה דיקור סיני יכול לסייע לכם בטיפול בנושאים רפואיים שונים. מדובר בטכניקת טיפול שעובדת נהדר גם בשילוב עם הטיפול המערבי שגם ככה אתם מקבלים.

אחד הדברים היפים ברפואה הסינית הוא שמדובר ברפואה הוליסטית, לא במובן ׳הרוחני׳ של המילה, אלא במובן הכוללני, כלומר, היא מטפלת במטופל כמכלול (ולא רק בבעיה ספציפית אחת או בסימפטום אחד), באופן המותאם לו, ולו בלבד למצב ממנו הוא סובל באותו רגע נתון. בכדי להבין את הדבר הזה ניקח לדוגמא שני אנשים אשר מגיעים עם כאב ראש שלכאורה, כאב הראש נראה דומה וממוקם באותו המקום, ייתכן בהחלט שכל אחד מהם יטופל באופן שונה, שיתאים רק לו. המטפל בדיקור סיני מטפל באדם ולא רק בסימפטום או במחלה. ואל לכם לשכוח, כאשר אתם מחפשים מטפל מוסמך לטיפול בדיקור וצמחי מרפא סיניים, וודאו שהוא חבר באגודה הארצית לטיפול סיני מסורתי וכך תוכלו להיות בטוחים שמדובר במטפל שעומד בכל דרישות המקצוע.

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?