האספקט הפיזי של הלב

על פי התפיסה של הרפואה הסינית, הלב הוא האיבר הכי קשור ומשוייך לרגש. האם שמת לב לכל האימרות המצויות בשימוש יום יומי על ידינו, כאלה הבאים לתאר את מה שאנחנו מרגישים כמו: ״ לב שבור״ או ״כאב לב״. הרגשות שהלב מכיל נראים תמיד כה קיצוניים, או שמחה קיצונית או עצב קיצוני.

תפקידו הפיזי של הלב על פי הרפואה הסינית קרוב מאוד לזה המוגדר על ידי הרפואה המערבית, אך עם זאת, יש לו מספר תפקידים נוספים, שונים מעט. הלב שולט על כלי הדם והוא שולט גם על ההזעה. אם הלב בריא, קצב דפיקת הלב יהיה חזק וסדיר, ללא פלפיטציות (דפיקות לב). לחץ הדם יהיה תקין, הדם ינוע בגוף בצורה טובה והלב ישוב ויחזור לקצב תקין לאחר מאמץ. ניתן לשים לב שאנשים עם בעיות לב נוטים להזיע יותר מאשר אנשים בריאים. הזעה עודפת היא סימן שהלב צריך להתחזק, כלומר, חולשה באנרגית הלב. סימני חום באופן כללי, שלא תוך כדי מאמץ, כמו למשל פנים אדומות, עשויים להיות סימן לכך שאנרגית הלב אינה מאוזנת. ומצד שני, אם אנרגית הלב לוקה בחסר, המראה הכללי של האדם עשוי להיות חיוור או לבן.

אנרגית הלב שולטת בלשון

אנרגית הלב שולטת בלשון. כשאיבר זה עובד בצורה טובה ואפקטיבית, הלשון שלנו עובדת בכדי שנוכל לטעום את האוכל ולאפשר לנו לדבר בצורה תקינה וחופשית. גימגום, אובדן מילים ושאר בעיות הקשורות לדיבור עשויות לנבוע מחוסר באנרגית הלב. גם מצב בו האדם מדבר בצורה אובססיבית ללא הפסקה, עשוי לנבוע מחוסר איזון באנרגת הלב. אם מתקיים מצב הנקרא – חום בעודף בלב, הוא עשוי להתבטא בפצעים או אפטות על הלשון, וקצה הלשון (האזור בו הלשון משתקפת על פי מפת האיברים הסינית בלשון) עשוי להיות אדום ואף כואב.

כשאנרגית הלב נמצאת במצב בריא ומאוזן, יהיה לנו קל להכנס לשינה, כלומר, להירדם. כשמטפל בדיקור סיני נתקל במטופל עם בעיות שינה הוא יטפל, ברוב המקרים בלב. קושי בהירדמות וסיוטים עשויים גם הם לנבוע מאי איזון באנרגיה שלו.

אם אתם מאלה השוכבים במיטה ולא מצליחים להירדם בגלל שהראש לא מפסיק לחשוב, דיקור סיני עשוי לסייע לכם להרגיע את אנרגית הלב ולאפשר לכם שינה טובה ומתוקה.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?