כוסות רוח – טכניקת טיפול של הרפואה הסינית

כוסות רוח נחשבות לאחת מטכניקות הטיפול העתיקות של הרפואה הסינית. ניתן למצוא איזכורים לסוגי כוסות הרוח והתוויות רפואיות  בספרות המקצועית עוד מהמאה הרביעית, משושלות טאנג וצ׳ינג.

כוסות רוח יכולות להיות עשויות מזכוכית, מפלסטיק או מבמבוק. כוסות הרוח מוצמדות לגוף המטופל באמצעות יצירת ואקום על ידי משאבה או חום. הואקום גורם למין סוג של שאיבה והרמת העור אל תוך כוס הרוח. ניתן להשתמש בכוסות מעל מחטי הדיקור הסיני או ישירות על האזור הכואב, ללא מחטים.

הצמדת הכוסות לגוף אינה כרוכה בכאב. קיימות טכניקות עבודה שונות העושות שימוש בכוסות רוח כמו: החלקת הכוסות על העור, הצמדה והוצאה מהירה או השארתן במקום או השארתן במקום מעל מחט מהדיקור הסיני.

במה כוסות רוח עשויות לטפל?

טכניקה עתיקת זו הינה אפקטיבית בטיפול במחלות הקשורות לריאות כגון: אסטמה, ברונכיטיס, שפעות והצטננות. בעבר, בזמן שושלת טאנג, כוסות הרוח שימשו כטכניקה הטיפול העיקרית בטיפול במחלת השחפת. בנוסף, כוסות רוח נמצאו יעילות בטיפול כנגד כאבי ראש, סחרחורות, כאבי בטן, כאב כללי בגוף, פציעות בגב/ כאבים בכתף או בצוואר, פריצת דיסק, התנוונות של הדיסק, דלקת פרקים ועוד.

מהו כאב בתפיסה של הרפואה הסינית?

הרפואה הסינית תופסת כאב כהתקעות של אנרגיה בשרירים או ברקמות הגוף. התקעות שכזו גורמת להופעת כאב ומחלות על פי תפיסה זו. כוסות הרוח באות להניע ולשחרר את אותה חסימה אנרגתית וכך למעשה, להביא להפחתת את רמת הכאב וסיוע בהשגת איזון אנרגתי כללי בגוף ובריאות. כשמניחים את כוסות הרוח על העור נפתחות נקבוביות העור, מה שמסייע להניע את זרימת הדם, לאזן את זרימת הצ׳י (האנרגיה), לפתוח חסימות אנרגתיות בגוף, ולגרום לרעלים לצאת מהגוף.

כיצד מתבצע הטיפול בכוסות רוח?

כוסות רוח- רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב טיפול בכוסות רוח עשוי להכיל בין כוס אחת ועד לכ-20 כוסות בטיפול יחיד אחד. תלוי באזור בו אנו מעוניינים לטפל. כוסות הרוח נשארות מחוברות לגוף המטופל למשך זמן של 5 עד 15 דקות. יש לקחת בחשבון שכוסות הרוח משאירות ברוב המקרים סימן על הגוף. מדובר במין סוג של שטף דם (שטף הדם אינו כואב). הסימן עשוי להשאר בין יום אחד ועד לכ-10 ימים, תלוי במצב המטופל. הסימנים שישאירו הכוסות יכולים לשמש ככלי אבחנתי, כלומר, ככל שהסימן יהיה כהה יותר, כך רמת התקיעות גדולה יותר בשרירים. ככל שהסימנים הופכים לבהירים יותר במהלך הטיפול, יהיה זה סימן שהמצב הגורם לחולי, משתפר.

חשוב מאוד שהטיפול בכוסות רוח יבוצע על ידי מטפל מוסמך ומקצועי וזאת בכדי שהטיפול יהיה בטוח וזאת משום שהטיפול בהן לא מתאים לכל סוג של מטופל.

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?