הריאות בעיני הרפואה הסינית (דיקור סיני)

  1. ראשי
  2. רפואה סינית
  3. הריאות בעיני הרפואה הסינית (דיקור סיני)

להבדיל מאיברים אחרים בגופנו, התפקודים הפיזיים של הריאות בגוף, חופפים הן על פי התפיסה של הרפואה הסינית המסורתית והן בתפיסה של הרפואה המערבית. הנשימה, מערכת החיסון והעור הם כולם, תפקודים המושפעים מתפקוד הריאות, כאמור, הן בתפיסה המזרחית של הרפואה הסינית (דיקור סיני) והן בתפיסה של הרפואה המערבית.

הריאות הן האיבר הכי מקושר אל מחוץ לגוף

אם נחשוב על מיקום הריאות בגוף האדם, נבין שהם למעשה האיבר שהכי מקושר אל מחוץ לגוף. הריאות הן האיבר היחיד בעל מגע ישיר עם הסביבה. ככזה, הן קשורות להגנה על הגוף מפני גורמים פתוגנים חיצוניים מזיקים. הריאות אחראיות על מה שאנו מכנים ברפואה הסינית: “Wei Qi“, אם ננסה להסביר למה הכוונה במונחים מערביים, ה-Wei Qi הוא למעשה מערכת החיסון שלנו. מדובר למעשה בצ׳י (אנרגיה) המגן אשר מקיף את גופנו, יוצר מין סוג של מעטפת אנרגתית חיצונית המגינה על הגוף שלנו. במקרה שהצ׳י המגן חלש אצל אדם מסויים, קרוב לוודאי שאותו אדם יהיה חולה לעיתים קרובות. אם אתם מצטננים ונהיים חולים לעיתים קרובות, או נוטים לחטוף מחלות זיהומיות או זיהומים, כנראה שהצ׳י המגן שלכם חלש ולא מתפקד כראוי. אך אל דאגה, (אקופונקטורה) דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים, שתי טכניקות הטיפול העיקריות של הרפואה הסינית, עשויות לסייע לכם לבנות ולחזק את אותו צ׳י מגן ובכך ליצור למעשה מין חומת הגנה שתגן עליכם מפני פאתוגנים מזיקים, או במילים אחרות, יחזקו את מערכת החיסון שלכם וכך לא תהיו חולים לעיתים קרובות יותר ופרט לכך, תרגישו אנרגתיים וחיוניים יותר.

אם אתם סובלים לעיתים קרובות מעייפות רבה או שאתם חשים כי נגמר לכם האוויר לאחר כל פעילות פיזית פשוטה, נראה שהריאות שלכם עשויות להפיק תועלת רבה מטיפול מחזק באמצעות דיקור סיני (אקופונקטורה) ו/או צמחי מרפא סיניים. כשצ׳י הריאות חלש עשויים להופיע סימפטומים כמו: קול חלש וביישני, נשימה רדודה, עייפות, שיעול ועוד. במקרה ואתם סובלים מברונכיטיס, אמפיזמה או דלקת ריאות, נראה שאנרגית הריאות שלכם לא מספיק חזקה על מנת לבצע תפקוד ריאתי תקין.

סימפטום נוסף המרמז על צ׳י מגן חלש בגוף הוא: אלרגיה. בין אם מדובר באבקנים או כל דבר אחר שנהיה אלרגיים אליו, הם עשויים להכנס אל הגוף בקלות במידה וחומת ההגנה החצונית שלכם, חלשה. אז יופיע הסימפטומים הקשורים לריאות כמו: התעטשויות, שיעול, נזלת (על פי הרפואה הסינית, הריאות הן אלה השולטות על מעברי האף).

בשל העובדה שהעור הוא למעשה השכבה החיצונית ביותר של הגוף ומשום שהוא נשלט גם על ידי הריאות, יושפע אף הוא במידה והאנרגיה של הריאות שלכם חלשה. במקרים כאלה עשויים להופיע אחד או יותר מהסימפטומים הבאים: אקזמה, פריחות, עור יבש, אטופיק דרמטיטיס. כל אלה יצביעו כאמור, על חוסר איזון באנרגיית הריאות.

ברמה הרגשית, הריאות מושפעות וקשורות על פי התפיסה שלה הרפואה הסינית מעצב, יגון וצער.

האם שמתם אי פעם לב שכשמישהו שלא מצליח לשחרר את העצב או הטראומה שלו, הוא נהיה חולה לעיתים קרובות? עצבות תמידית מחלישה את האנרגיה של הריאה ואת תפקוד הצ׳י המגן הקשור אליהן. אם האנרגיה של הריאות חלשה מלכתחילה, תהיה לאותו אדם בעיה או קושי להשתחרר מהעצב שלו ולהמשיך בדרך הבריאה.

אם אתם סובלים מסימפטומים המוזכרים במאמר זה, אתם מוזמנים לפנות אליי ולשאול כיצד אני יכול לסייע לכם.

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?