אומנם לא רפואה סינית אבל חשוב ביותר. סידן הוא מינרל חשוב וחיוני לגופנו , ילדים ומבוגרים כאחד. הגוף עושה בו שימוש לבניית עצמות וחיזוקן, בניית שיניים ולפעילות תקינה של שרירי הגוף, ביניהם , הלב ולתפקוד התקין של מערכת קרישת הדם ומערכת העצבים שלנו.
אחד ממקורות הסידן העיקריים שלנו הוא החלב ומוצריו. אבל מה עושים במקרה שהחלב לא מטיב עימנו, גורם לנו לכאבי בטן, גזים, שילשולים, נזלת מוגברת ועוד תסמינים אחרים לא נעימים. מצבים שכאלה עשויים לנבוע מאלרגיה כתוצאה מאי סבילות ללקטוז או לחלבון החלב.
אז לכל אלה שסובלים מצריכתו, לטבעוניים שבינינו או לאלה שסתם מתעניינים – דעו שיש מה לעשות. העובדה שאתם נמנעים מצריכת חלב ומוצריו לווא דווקא אומר שאתם צריכים לסבול מעצמות חלשות או מחוררות. יש תחליפי מזון שיוכלו לספק לכם כמות נהדרת של סידן.

אכלו מזונות עשירים בסידן

אילו מזונות עשירים בסידן?
קטניות: חומוס, אפונה, סויה ומוצריו (כגון חלב סויה, טופו, מיסו וכו׳), לוביה, ושעועית.
פירות: צימוקים, תאנים מיובשות, משמשים מיובשים, אוכמניות, פפאיה, תפוזים ואשכוליות.
ירקות: כל הירקות הירוקים כמו למשל: ברוקולי, תרד, עלי סלק, סלרי, חסה, כרוב ניצנים, אספרגוס, קולורבי, במיה, עלי לפת, ארטישוק, בצל ירוק. ובנוסף: דלעת, עגבניות ומיץ גזר.
אגוזים (שומנים): אגוזי ברזיל, שקדים, אגוזים, פסיטוק, טחינה (כמובן שעדיפה כזו שהוכנה משומשום מלא) וחלבה.

ובלי קשר, חשוב להיחשף לשמש בצורה מבוקרת. למה?
ויטמין D הינו ויטמין חיוני לצורך ספיגת הסידן מהמזון ולצורך אגירתו בעצמות הגוף שלנו. רמת ויטמין זה תלויה בעיקר בחשיפה לקרני שמש ופחות בצירכתו מהמזון. לכן מאוד חשוב להיחשף בצורה מבוקרת לשמש.

המלצות לצריכה יומית של סידן לפי גיל:

גיל שנה עד שלוש – 500 מ״ג סידן ביום
גיל ארבע עד שמונה – 800 מ״ג סידן ביום
גיל תשע עד שמונה עשרה – 1,300 מ״ג סידן ביום
גיל 19 עד 50 – 1,000 מ״ג סידן ביום
מגיל 51 ומעלה – 1,200 מ״ג סידן ביום

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?