זנגביל (ג׳ינג׳ר) ושימושיו ברפואה הסינית

  1. ראשי
  2. פוריות
  3. זנגביל (ג׳ינג׳ר) ושימושיו ברפואה הסינית

מהו שורש הג׳ינג׳ר?

ג ’ינג‘ר, או בשמו העברי, ״זנגביל״ הוא תבלין נפוץ שנחשב פעם כמותרות. לפני שנים רבות נהגו הסינים וההודים להשתמש בשורש של צמח הג’ינג’ר בטיפול במחלות שכיחות. מקור הזנגביל הוא דרום מזרח אסיה, אך מאז ועד היום הוא צומח בכל רחבי העולם. במהלך המאה ה-14 מחירו של הג׳ינג׳ר היה כמחיר הבשר. כיום, ניתן למצוא אותו כמעט בכל חנות מכולת מקומית ברחבי העולם. הג׳ינג׳ר נמצא בשימוש רב ברפואה הסינית.

אז מה למעשה הופך את הג’ינג’ר לצמח מרפא כה מיוחד?

הרבגוניות שלו. ג’ינג’ר יכול להיות בשימוש עבור נושאים רבים ושונים. המאפיין הדומיננטי של הג’ינג’ר הוא שהוא נחשב לצמח מחמם. יש אנשים שמקשרים אותו לחריפותו. אך האמת היא שלאחר שאוכלים זנגביל, הגוף ירגיש קצת יותר חם. עם הזמן, אכילת זנגביל ברמה היומית עשויה למעשה להעלות את טמפרטורת הגוף. זה נהדר עבור אלה הסובלים מחסר דם ותחושה של קור קבוע. זה גם עוזר לאנשים הסובלים מכאבים המתגברים בחשיפה למזג האוויר קר.

למה משמש צמח הג׳ינג׳ר על פי הרפואה הסינית?

ג’ינג’ר משמש לעתים קרובות כמסייע בטיפול בבעיות עיכול. הוא יכול להפחית ביעילות בחילות, בין אם מדובר בבחילות בוקר או כתוצאה מטיפולי כימותרפיה. בגלל התכונות החמות שלו, הוא גם עשוי לסייע בהגברת המטבוליזם. הוספת ג‘ינג’ר מגורד למים חמימים מדי יום (עדיף בבוקר) עשויה להועיל מאוד עבור תקינות מערכת העיכול.

דרך נוספת העושה שימוש בזנגביל היא בסייוע בטיפול בהצטננות או שפעת. שילוב של זנגביל עם בצל ירוק למרק מים חמים יכול לסייע בסילוק הצטננות במהירות. השילוב של בצל ירוק וזנגביל גורם לחימום הגוף ובכך להזעת הפאתוגן הגורם להיצטננות החוצה. בחלק מהמקרים, שימוש בפורמולה זו עשוי למעשה להספיק בסילוק ההצטננות והשבה להרגשה בריאה.

ג’ינג’ר יכול לשמש גם בטיפול בהרעלת מזון או דיזנטריה. תהליך העיכול של הזנגביל עשוי להגדיל את כמות מיצי הקיבה. מצב זה מסייע לגוף לעכל מזון מהר יותר. ג’ינג’ר גם יוצר סביבה לא ידידותית עבור חיידקים רעילים במעיים. על ידי שיפור תהליך העיכול, מסלק הגוף את הרעליםאל מחוץ לגוף במהירות.

כיום, בזמן שכאב ודלקת משתוללים בעולם, ג’ינג’ר יכול לספק הקלה מסוימת. מחקרים מראים כי צריכת ג’ינג’ר עשויה להפחית כאבי שרירים וכאבים באופן כללי. ג’ינג’ר נחקר רבות ביעילותו בטיפול במצבים הקשורים לסרטן וקשור להפחתת מצבי דלקת בגוף.

צריכת זנגביל עשויה להועיל לגוף ביעילותה עם מערכת הלב וכלי הדם. ג’ינג’ר הוכח כמפחית כולסטרול ובכך מפחית למעשה התקפי לב.

ג’ינג’ר משמש לעתים קרובות בטיפול באמצעות צמחי מרפא סיניים. אם אתם או מישהו שאתם מכירים סובל מאחת הבעיות המתוארות כאן, אולי כדאי לכם להתחיל לצרוך את הג׳ינגר.

 

 

 

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?