על פי נתוני המרכז לבקרת מחלות בארה״ב, כ- 1.6 אחוז מכלל התינוקות שנולדים מדי שנה בארצות הברית הובאו לעולם באמצעות פרוצדורות הפריה חוץ גופית. הפריה חוץ גופית או IVF הם עסק מרוויח בארה״ב ובעולם. העלות הממוצעת של מחזור החזרה אחד בהפריה חוץ גופית עולה כ- 12,000 $ וזה אפילו לא כולל את מחיר התרופות שעשוי לנוע בין 3,000 ל 5,000 $. אומנם במרבית המקרים סכומים אלה נחסכים בארץ בשל סיבסוד התהליך על ידי המדינה (סל הבריאות).

דיקור סיני (אקופונקטורה) מסייע פי 2 ללידת תינוק חי ובריא

רופאי פוריות רבים ממליצים על שילוב הדיקור הסיני עם טיפולי הפוריות, מכיוון שהוא עשוי לשפר את סיכויי האישה להרות בעד 60 אחוז. נערכו מספר מחקרים שהראו כי שיעורי לידות תינוק בריא וחי כמעט כפולות במקרים בהם נעשה שימוש באקופונקטורה (דיקור סיני).

טיפולי דיקור סיני יכולים לשפר את זרימת הדם לרחם. טענה זו אושרה כנכונה באמצעות שימוש באולטרסאונד. זרימת דם מוגברת לרחם יכולה ליצור סביבה מסבירת פנים יותר להשתרשות העובר.

גורם נוסף שהינו כלי כבד נשקל בנושא יכולת הכניסה להריון הוא רמות הלחץ (סטרס) של האישה. כאשר מטופלת עוברת תהליך של הפריה חוץ גופית (IVF), היא נמצאת תחת לחץ רב, הן פיזית והן נפשית (וזה אפילו לא לוקח בחשבון את רמות הסטרס כתוצאה מחיי היום יום). מצב זה של סטרס מוגבר עלול להוביל להגברת ייצור הורמוני הסטרס (קורטיזול) הפוגעים למעשה בגוף ועלולים לעכב את הפוריות. גם כאן טיפולים בדיקור סיני יכולים לעזור מאוד. הוכח כי טיפולי דיקור סיני הניתנים באופן קבוע מורידים את רמות הסטרס בגוף, דבר שעשוי להקל על תהליך ההפריה, ההשתרשות וההריון.

דיקור סיני משפר את תגובת הגוף לתרופות הקשורות להפריה חוץ גופית

לבסוף, הוכח כי דיקור סיני משפר את תגובת הגוף לתרופות הקשורות להפריה חוץ גופית. תרופות להפריה חוץ-גופית גורמות לגידול של מספר רב של זקיקים, וככל שמספר הביציות הבוגרות גבוה יותר, כך גדל הסיכוי שאחת מאותן הביציות יופרה, ובהמשך, ישתרש ברחם.

לרוב מומלץ לאישה להתחיל בדיקור סיני מספר חודשים לפני הליך הפריה חוץ גופית. שכן זה עשוי להגדיל את סיכויי הכניסה להריון. כאן הרפואה הסינית והמערבית עובדים טוב מאוד יחד. אם אתם שוקלים הפריה חוץ גופית, דיקור סיני עשוי להיות תוספת מבורכת לתהליך.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?