אינסומניה (בעיות שינה)

  1. ראשי
  2. אינסומניה (בעיות שינה)
דיקור סיני לטיפול באינסומניה - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול באינסומניה (הפרעות שינה)

נדודי שינה, אינסומניה בלועזית, הם מצב של שינה לא תקינה בלילה שגורמת לעייפות ולתפקוד לקוי במהלך היום.  שינה יכולה להיות אחת התענוגות הגדולים בחיים או אחד התסכולים הגדולים ביותר שלה. מרבית המבוגרים הבריאים זקוקים ל-7-9 שעות שינה כל לילה בכדי לתפקד במיטבם. לאינסומניה השלכות משמעותיות ישירות ועקיפות על הבריאות ועל איכות החיים שלנו. שינה טובה היא מרכיב חשוב במניעת מחלות.

כרבע מהאוכלוסייה סובלת בשלב זה או אחר בחייה מנדודי שינה. נדודי שינה יכולים להופיע בכל גיל, אך שכיחותם עולה עם הגיל, והיא אחת התלונות הנפוצות ביותר בקרב קשישים. היא שכיחה יותר בקרב נשים ובסובלים ממחלה כרונית

מהם הגורמים לאינסומניה?

סטרס – דאגות (עבודה, בית ספר, בריאות, כספיות או משפחתיות) עלולות לגרום למחשבות שלא להפסיק ולהקשות על ההירדמות. אירועים טראומטיים כמו מוות או מחלה של אדם אהוב, גירושין או אובדן עבודה יכולים גם הם להוביל לנדודי שינה.

ניקוטין, קפאין ואלכוהול – קפה, תה, קולה ומשקאות אחרים המכילים קפאין ממריצים את הגוף. מומלץ שלא לצרוך אותם בשעות אחר הצהריים המאוחרות או בערב. ניקוטין הוא חומר ממריץ נוסף שעלול להפריע לשינה. אלכוהול יכול אולי לעזור להירדם, אך מונע את הכניסה לשלבי השינה העמוקים והאיכותיים. הוא אף  עלול להעיר באמצע הלילה.

נסיעות או שעות עבודה משתנות – מקצבי השינה והעירות של גופנו הוא מין סוג של שעון פנימי למתי נתעורר, קצב חילוף החומרים והטמפרטורה של הגוף. ג’ט לג, עבודה במשמרות מאוחרות, מוקדמות או לעיתים תכופות עלולים גם כן לגרום לנדודי שינה (אינסומניה).

הרגלי שינה לקויים –  צפיה במסכים (סמארטפונים, טלויזיה, משחקי וידאו ומסכים אלקטרוניים אחרים) לפני השינה עלולה לשבש את מחזור השינה שלנו. פעילויות ממריצות ומעוררות לפני השינה, סביבת שינה לא נוחה, עבודה במיטה, אכילה או צפייה בטלוויזיה מעידים גם כן על הרגלי שינה לקויים.

מצבים ריגשיים – הפרעות חרדה כמו PTSD (פוסט-טראומה) עלולות להפריע לשינה. דיכאון והפרעות נפשיות אחרות עלולים להיות קשורים גם כן לנדודי שינה (אינסומניה).

תרופות – ישנן תרופות מרשם כמו תרופות נוגדות דיכאון מסוימות, אסטמה או תרופות נגד לחץ דם עלולות להפריע לשינה. כאבים ללא מרשם, תרופות נגד אלרגיה וקור, ומוצרי הרזיה מכילים לרוב קפאין ומעוררים אחרים העלולים להפריע לשינה.

מצבים רפואיים – מצבים רפואיים הקשורים לאינסומניה (נדודי שינה) כוללים כאב כרוני, סכרת, סרטן, אסטמה, מחלות לב, ריפלוקס (GERD), פעילות יתר של בלוטת התריס, (היפרתירואידיזם), פרקינסון ואלצהיימר.

הפרעות שינה – דום נשימה בשינה (אפנאה) הוא הפרעה קשה הגורמת להפסקות נשימה לאורך שינת הלילה, דבר העלול להפריע לשינה. תסמונת רגליים חסרת מנוחה (תסמונת הרגליים העצבניות) מתאפיינת בתחושות לא נעימות ברגליים המלווה ברצון עז להזיזן, דבר העלול למנוע את הירדמות או הפרעה לשינה.

כיצד אינסומניה מתבטאת?

  • קושי להירדם בלילה
  • יקיצות תכופות במהלך הלילה
  • יקיצה מוקדמת ללא יכולת להירדם חזרה
  • תחושת עייפות לאחר שנת לילה
  • עייפות במהלך היום, נמנום או ישנוניות
  • עצבנות, דיכאון או חרדה
  • קשיים בריכוז או אובדן זיכרון
  • מחשבות מרובות ודאגות בשינה

כיצד דיקור סיני מטפל באינסומניה?

לא רק שהדיקור מסייע בשינה טובה יותר, אלא גם יכול לטפל בסימפטומים שממשיכים לשמור עליך בלילה ולהגיע לשורש הסיבה לכך שתופעות אלה מתרחשות מלכתחילה. דיקור מסורתי משתמש במחטים קטנטנות כדי לגשת לנקודות שונות בגוף כדי להחזיר איזון, להקל על כאבים, לחץ וחרדה, לשפר את השינה ולשפר את הרווחה הכללית. כאשר משוחזר האיזון המערכתי, הסימפטומים נעלמים ומושגת בריאות כללית גדולה יותר. לאחר מפגש אחד, ללא קשר למה מטפלים בך, רבים מבחינים בשינה טובה יותר באותו לילה, לחץ מופחת ותחושת רוגע ורווחה.

אם אתם מתקשים לישון או מתמודדים באופן קבוע עם נדודי שינה או כל סוג אחר של הפרעת שינה, אתם חייבים לעצמכם לנסות תוכנית לטיפול בדיקור. בשילוב עם נוהלי היגיינת שינה מרגיעים אחרים כמו מדיטציה ותה צמחי מרפא, טיפולי דיקור יכולים להפוך את חיי הלילה לחלום ותוכלו להרגיש מנוחים היטב.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?