אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לתופעות חרדה (Anxiety)

חרדה היא מצב בו האדם חש אי שקט נפשי או פיזי, מתח ודאגה בגלל מחשבה שמשהו רע עשוי לקרות.  המחשבה יכולה למעשה להיות על סכנה או איום ממשיים או דמיוניים, במודע או שלא, ותלווה בתחושת חוסר אונים מול אותה מחשבה או תחושה פיזית. 

לתחושת פחד וחרדה ישנם סימפטומים גופניים דומים. ההבדל ביניהם הוא באותו גורם להיווצרותם. פחד מופיע בשל גורם מסויים הנתפס כמאיים לעומת חרדה המופיעה בלי קשר לגירוי חיצוני מסויים. 

תחושת החרדה הינה תגובה נורמלית ואף הכרחית, במידה מסויימת, כתגובה למצב של לחץ. ברמות גבוהות שלה, היא עלולה להתפתח להפרעת חרדה. 

חרדה היא אחת מהתופעות הנפשיות (רגשיות) השכיחה ביותר בקליניקה. רוב האנשים חווים רגשות חרדה מידי פעם, לעומתם ישנם אלה שחווים את תחושות החרדה באופן קבוע ותמידי. התחושות הפיזיות של התקף חרדה עשויות לבוא לידי ביטוי ב:

פלפיטציות (דפיקות לב חזקות ומהירות), כאבים בחזה, בחילה, קוצר נשימה, מועקה בחזה, כאבי בטן או כאבי ראש, סחרחורת, חולשה, הזעה מוגברת ועוד.

החרדה אף עשויה להיות מלווה בסימפטומים נפשיים אחרים כגון: חוסר שקט, תחושות מתח ופחד מוגברות, חוסר ביטחון, חוסר ודאות ועוד. 

כיצד הרפואה הסינית או דיקור סיני יסייעו להתקף חרדה?

 

הרפואה הסינית, אשר עושה שימוש בראייה ההוליסטית,  אינה עושה הפרדה בין גוף ונפש ורואה אותם למעשה כמקשה אחת. זאת אומרת שלרגשות שלנו ישנה השפעה פיזית על הגוף שלנו ולהיפך. על פי אותה תאוריה, 5 הרגשות העיקריים יבואו לידי ביטוי באמצעות חמשת האלמנטים על פי הסדר הבא:

 

אלמנט העץ יבוא לידי ביטוי ברגשות כעס

אלמנט האש יבוא לידי ביטוי ברגשות שמחה 

אלמנט האדמה יבוא לידי ביטוי ברגשות דאגה

אלמנט המתכת יבוא לידי ביטוי ברגשות עצב

אלמנט המים יבוא לידי ביטוי ברגשות פחד 

 

(להרחבת הקריאה בנושא לחצו על רגשות כמחוללי מחלה) 

הרפואה הסינית רואה את החרדה כחוסר איזון בגוף המפריע לתנועה החופשית של הצ׳י (אנרגיה) בגוף. מצב זה עשוי לנבוע מפגיעה פיזית, סטרס, חוסר תזונתי או שינויים סביבתיים. באמצעות גירוי נקודות ספציפיות בגוף, הנקראות גם, נקודות דיקור, מחזיר הדיקור הסיני את האיזון האנרגתי הנחוץ לגוף. מבחינת מערבית, משחרר הדיקור הסיני אנדורפינים למערכת הדם. אנדרופרינים הם למעשה חומרים כימיים המצויים במח באופן טבעי ומסייעים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח.

 

מחקרים רבים בוצעו בתחום ומצאו את הדיקור הסיני כטכניקה טיפולית טבעית, יעילה ובטוחה כנגד התקפי חרדה. במקביל לשיפור בתחושת החרדה ניתן יהיה להבחין בשיפורים בתסמינים נוספים כגון: תחושת רוגע, שיפור באיכות השינה ותחושה כוללת של שיפור באיכות חיים.

להמשך קריאה לחצו על - לאילו מקרים דיקור סיני יכול לעזור?

חזרה לעמוד הבית 

חרדה