כשחושבים על כל השינויים בחיי היום יום בזמננו הכוללים בין השאר את תעשיות החקלאות ההנדסית, הכמות הגדולה של התרופות שאנחנו צורכים, התלות שלנו בפלסטיק ובטכנולוגיה הפולטות ללא הרף קרינה בדרגה נמוכה, אין זה מפתיע שזוגות מתקשים להכנס להריון. נתונים סטטיסטיים עדכניים מראים כי אחד מכל שישה זוגות המנסים להרות מתמודדים עם בעיות פוריות. ולמרות שפעמים רבות בעיות הקשורות לפוריות נקשרו לגורם הנשי, מבינים היום כי כי מדובר בגורם הזכרי והנשי כאחד ועל כן יש להתייחס לשניהם.

ברפואה סינית מסורתית (TCM) מדברים הרבה על צ’י, כלומר על אנרגיה החיים שלנו. צ’י מווסת את הגוף הן הנפשי והן הפיזי. כאשר מתרחשת הפרעה לתנועה החופשית של הצ‘י גוף או שהוא נחסם עקב בריאות לקויה או נסיבות אחרות, אז עלולה להופיע מחלה. טיפולי דיקור סיני קבועים מסייעים לשמור על זרימת הצ’י התקינה בגוף. זרימת צ’י בריאה מגדילה את סיכויי הזוג להרות ועל גופנו להשאר בריא.

כיצד מסייעת האקופונקטורה (דיקור סיני) בנושא הפוריות?

אחת הדרכים העיקריות בהן מסייע הדיקור הסיני בתמיכה בזוג העומד בפני בעיות פוריות היא באמצעות הפחתת מתח (סטרס). מתח הוא לעתים קרובות מרכיב מפתח הגורם לחוסר פוריות בקרב גברים ונשים כאחד. כאשר אנשים לחוצים, המוח משחרר הורמון המכונה קורטיזול. יותר מדי קורטיזול משנה את התהליכים במוח ומשנה את רמות ההורמונים, שהם המפתח למחזור הרבייה בגוף האדם. בשל האיזון העדין בין המוח, בלוטת יותרת המוח ובלוטות הרבייה, עודף סטרס עלול לגרום להפרעה או אפילו למנוע את תהליך הביוץ לחלוטין. לחץ יכול גם לגרום לעוויתות ברחם ובחצוצרות, העלולות להפריע להשתרשות ביצית מופרית. אצל גברים לחץ יכול לשנות את ספירת הזרע, תנועתיות הזרע ואף עלול לגרום לאימפוטנציה. לדיקור סיני (אקופונקטורה) קיימת יכולת השפעה אדירה על הפחתת סטרס ושיפור היכולת האישית של האדם להתמודד עימו.

טיפולים קבועים בדיקור סיני יעילים מאוד גם להפחתה וסילוק עודפי ליחה מפלג הגוף התחתון. הצטברות כזו של עודף ליחה עשויים להיגרם באמצעות גורמים רבים. בארצות הברית, כמו גם אצלנו ישנן שתי סיבות נפוצות עיקריות הגורמות לכך. האחת היא התזונה הרוויה במזון מהיר, מעובד, שמנוני, ממותק ומטוגן וחסרה במזון טרי, מלא על בסיס צמחי. והשנייה קשורה לאורח החיים לקוי כמו חוסר תנועה למשל. מחקרים מאשרים כי שני מצבים אלה מובילים להגדלת ההפרעות הקשורות לפוריות. ולכן דיקור סיני בנקודות מסויימות, נטילת צמחי מרפא סיניים וביצוע פעילות גופנית עשויים לשפר את הסביבה הבריאה ליצירת עובר.

מהו משך זמן הטיפול בדיקור סיני בנושא פוריות?

השימוש בדיקור סיני למשך פרק זמן של 3-6 חודשים יכול להגדיל את אחוזי ההצלחה בטיפולי הפוריות עד מאוד. אותם מטופלים המקבלים באופן קבוע טיפולים בדיקור סיני זוכים ביתרונות הנוספים שלו כמו שינה רגועה יותר, הפחתת לחץ וחרדה, שיפור תהליכי העיכול ובריאות טובה יותר בסך הכל (שיפור באיכות חיים).

מחקרים מראים כי דיקור סיני יכול לשפר את הפוריות ולאפשר לזוגות להרות ביתר קלות. אם אתם נתקל בבעיות פוריות או מכירים כאלה, דיקור סיני עשוי להיות הפתרון. שאלו אותי עוד היום לגבי מידע נוסף.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?