מחקרים רבים מוכיחים שדיקור סיני יכול להקל על התסמינים הקשורים לכאבי ראש מתחיים כרוניים. אחד מאותם המחקרים הללו שפרסמה ספריית Cochrane מראה כי טיפולים בדיקור סיני עשויים להיות אפשרות טיפולית טובה בטיפול ב”כאבי ראש מסוג מתח”. על פי המחקר, המשתתפים שטופלו בדיקור סיני ונטלו משככי כאבים דיווחו כי תדירות כאב הראש שלהם הייתה פחותה. מחקר זה היה למעשה אוסף של מספר מחקרים בדיקור סיני. בסך הכל 12 מחרים עמדו בקריטריונים שייכללו במחקר סופי זה. דיקור סיני הושווה גם לכמה שיטות אחרות כגון עיסוי ופיזיותרפיה, אך הממצאים לא היו חד משמעיים.

כאבי ראש מתחיים אינם מחלישים כמו מיגרנות אך לעיתים קרובות מופיעים בתדירות גבוהה יותר. מדווחים כי כאבי ראש מתחי הוא הסוג הנפוץ ביותר של כאבי ראש. מתח וסטרס הם הגורמים העיקריים הגורמים להופעת כאבי ראש מסוג זה. אלו הסובלים מכאבי ראש מתחיים מדווחים לעיתים קרובות על תחושת לחץ בראשם, הכולל לחץ סביב המצח, הרקות וגב הראש או הצוואר. כאבי ראש מתחיים יכולים להימשך בין 30 דקות  לכמה ימים.

הגורם המדויק הגורם לכאבי ראש מתחי עדיין אינו ברור, אך בדרך כלל מיוחסים לו סטרס, שרירים מתוחים עוויתות בראש, בפנים, בקרקפת או בלסת. כאבי ראש מתחיים נחשבים כרוניים אם אדם חווה אותם 15 יום או יותר בחודש למשך מספר חודשים. הטיפול הנפוץ ביותר לכאבי ראש במתח הוא תרופות ללא מרשם כמו איבופרופן או אספירין. לעיתים מטפלים במקרים חמורים בתרופות מרשם, אך הם נוטים להיכשל מכיוון שהם אינם מטפלים בשורש הבעיה הגורם להופעת כאבי הראש.

הרפואה הסינית ידועה באיתור וטיפול בגורם השורש לכל מחלה, כולל כאבי ראש מתחיים. אחת הדרכים שבהן הרפואה הסינית מטפלת בשורש הבעיה היא על ידי זיהוי הגורמיים הספציפפים לכל מטופל אשר יוצרים אצלו את כאבי הראש המתחיים. המטפל המורשה בדיקור סיני ממלא את תפקיד ״הבלש״ בעת הטיפול בחולים. מטפל בדיקור סיני ישאל לרוב שאלות רבות בנוגע לתסמינים של כל מחלה, ככה גם לגבי כאבי ראש מסוג מתח. המידע שנאסף מאפשר לאבחן ולטפל בצורה מתאימה יותר. המידע שנאסף עשוי גם לגרום למטופל להבין מדוע כאבי הראש ממשיכים להתרחש ומהם הגורמים שיכולים להגביר או להחליש אותם.

טכניקות הטיפול של הרפואה הסינית כוללות אקופונקטורה (דיקור סיני), פורמולות צמחי מרפא ושיטות אביזר טיפול נוספות כמו כוסות רוח או טווינה (מסאג׳ סיני), ואפילו טכניקות הרפיה כגון נשימה עמוקה, מדיטציה או צ’י גונג. הדיקור הסיני לבדו עשוי להביא בהצלחה להקלה רבה ואף להעלמת כאבי הראש. הדיקור הסיני הינו יעיל מאוד גם בטיפול ובהקלה על סטרס וחרדה, שהם מהגורמים הנפוצים ביותר לכאבי ראש מסוג מתח.

אדם הסובל מכאבי ראש מסוג מתחיים יכול להפיק תועלת רבה מטיפולי דיקור סיני אם אתה אחד מכמעט 1.4 מיליארד האנשים הסובלים באופן קבוע מכאבי ראש מסוג מתחיים, התקשר אלי עוד היום, דיקור סיני יכול לעזור!

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?