אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לכאב נוירופתי | נוירופתיה

נוירופתיה | כאב נוירופתי

נוירופתיה פריפרית (peripheral neuropathy) היא למעשה נזק הנגרם למערכת העצבים הפריפרית, אשר עשוי להיגרם כתוצאה מטראומה או מחלה. 

קיימים כמה סוגים של נוירופתיה אך השכיחה ביותר מביניהם משפיעה בעיקר על כפות הידיים והרגליים. התסמינים של הנורופתיה עשויים לכלול חולשה, שינויים בתחושה (אובדן תחושה), כאב, עיקצוץ, נימול, רגישות קיצונית למגע, זרמים חשמליים, תחושת שריפה, תחושה כאילו הולבשו כפפות או גרביים בלתי נראות ועוד.  התסמינים קשורים למעשה לסוג העצב המעורב ומיקומו בגוף. 

כיצד הרפואה סינית (דיקור סיני) מטפלת בנורופתיה?

במקביל לטיפול הרפואי הקונבנציונלי, יכולה הרפואה סינית לסייע גם כן בטיפול בנוירופתיה. הרפואה הסינית מבדילה בין הסוגים השונים של הכאבים הנוירופתיים. לדוגמא: האם הכאב מלווה בתחושה של קור או חום, חולשה ברגליים או כבדות ברגליים, חוסר תחושה, תחושת נימול, כאב חד ועוד. כך שלמעשה, בשונה מהטיפול המוכר לנו מהרפואה המערבית אשר יעשה לרוב שימוש בתרופות דומות או זהות עבור אותם סובלים מסימפטומים שונים של נוירופתיה פריפרית, ברפואה הסינית הטיפול יהיה שונה בין מטופל למטופל. לדגומא: מטופל המתלונן על קור וחולשה ברגליים יטופל באופן שונה לחלוטין מאשר מטופל המתלונן על תחושת שריפה בכפות הרגליים או שרירים הנתפסים בעיקר בלילה.

הרפואה הסינית רואה בכאבים נוירופתיים תוצר של חוסר איזון אנרגתי באיברי הגוף השונים ופועלת על מנת להשיב את אותו איזון חסר לגוף. 

בינואר 2005 המליצה האגודה האמרקאית לסכרת (ADA) לשקול את שילוב הדיקור הסיני 

כטיפול יעיל בכאבים נוירופתים.

בנוסף, מחקר קליני גדול מאוניברסיטת מנצ׳סטר ואשר התפרסם גם כן בכתב העת הרפואי Diabetes Research & Clinical Practice, הראה שיפור משמעותי אצל 77% מהמטופלים הסוכרתיים הסובלים מכאבים נוירופתיים בגפיים בשל שילוב דיקור סיני (רפואה סינית) בטיפול.

לחצו על כאב לשם קריאה נוספת בנושא, או על - לאילו מקרים עשוי לסייע הדיקור הסיני?

חזרה לעמוד הבית 

נוירופתיה.jpg