דיקור סיני לתמיכה במטופלי COPD

מחקר שהתפרסם על ידי Natural Health Research Institute טוען שדיקור סיני עשוי לשפר את יכולת הנשימה אצל חולי COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית – Chronic Obstructive Pulmonary Disease). מחלת ה-COPD היא מחלה הגורמת לירידה הדרגתית ביכולת תפקוד הריאות. משתתפי המחקר חולקו ל-2 קבוצות עיקריות, האחת, קבוצת הטיפול, אשר קיבלה טיפול דיקור סיני  (אקופונקטורה) אמיתי ואילו הקבוצה השנייה, קבוצת הביקורת, אשר קיבלה טיפול דמה באקופונקטורה (דיקור סיני). משתתפי 2 הקבוצות קיבלו טיפול יומי בדיקור סיני (אקופונקטורה) למשך 12 שבועות. אצל כל המטופלים נעשה שימוש באותן נקודות דיקור סיני. המטופלים שהשתתפו במחקר השתמשו בסקלת בורג על מנת לדרג את היכולת שלהם לנשום. המחקר מצא כי המשתתפים שקיבלו טיפול דיקור סיני אמיתי הראו תוצאות טובות יותר משמעותית בסולם בורג. המחקר הזה מוכיח כי לרפואה המשלימה ככלל, ולרפואה הסינית בפרט יש את היכולת לשפר את איכות החיים הכללית של המטופל.

הרפואה הסינית רואה את הגוף כמכלול וחלק מהטבע

הרפואה הסינית רואה את הגוף כמכלול. היא מאמינה שכל דבר בעולם קשור למחזוריות הטבע וכי איזון אלמנטים מסויימים בגופנו עשוי להוביל לחיים הרמוניים ולאיזון בין גוף ונפש. בנוסף היא מתייחסת למצבים ריגשיים המשפיעים על הגוף, דבר המראה כי מצבנו הריגשי אינו פחות חשוב מהמצב הגופני שלנו.

על פי התפיסה של הרפואה הסינית, כל איבר בגופנו קשור לרגש וצורת התבטאות. כל אלה מספקים מידע עבור המטפל המסייע לו לאתר את השורש או את מקור הבעיה. האלמנטים המשוייכים לריאות הם רגשות: צער או עצב, עונת הסתיו, הצבע הלבן והטעם החריף. הרפואה הסינית מאמינה כי במצב בו הגוף איננו מאוזן נוצרת מחלה. מצב זה מצביע על חוסר איזון ברמת הצ׳י (האנרגיה). צ׳י זה, המשוייך לריאות הינו חשוב מאוד בכל האספקטים של חיי האדם.

בעיני הרפואה הסינית הריאות שולטות על הנשימה והאנרגיה בגוף

הרפואה הסינית רואה את הריאות כ״ראש הממשלה״. הן שולטות על הנשימה ועל האנרגיה, בעוד הן מסייעות ללב להניע את הדם בכל הגוף. ללא צ׳י, הדם לא יוכל לזרום, מצב שיגרום להיווצרות מחלה. פרט לכך, הריאות שולטות על העור אשר נושם באמצעות פתיחת וסגירת הנקבוביות, דבר המאפשר לגוף לווסת את הטמפרטורה. פעילות המתרחשת על ידי מנגנון הזעה ורעד.

דיקור סיני הוא אחת מטכניקות הטיפול העיקריות שיש לרפואה הסינית להציע לאיזון הגוף. תפקיד הריאות הוא להוריד את הצ׳י לכיוונים מטה והחוצה. כשפעילות זו נפגמת, יש צורך להחזירה לאיזון. על מנת להשיג מטרה זו מתבצע גירוי נקודות דיקור סיניות הממוקמות לאורך הגוף כולו, מה שעשוי לשפר את זרימת הצ׳י של הריאות תוך כדי פתיחת דרכי האוויר והגברת ספיגת החמצן בתוך תאי הגוף. בנוסף, הדיקור הסיני עוזר להרפיית השרירים בכלל ושרירי הנשימה בפרט, דבר המסייע גם כן לצ׳י הריאות לזרום כראוי.

צמחי מרפא סיניים – טכניקת טיפול נוספת של הרפואה הסינית

טכניקת טיפול נוספת מהרפואה הסינית אשר עשויה לסייע גם היא באיזון צ׳י הריאות היא צמחי מרפא סיניים. הטעם החריף ידוע ככזה המסייע לריאות. זאת בשל העובדה שחומרים בעלי טעם חריף נחשבים לכאלה בעלי יכולת פיזור ועל כן הם נחשבים לכאלה המסייעים לריאות להיפטר מפאתוגנים. שילוב של צמחים סיניים ומזון חריף עשוי לסייע מאוד באיזון האנרגיה של הריאות. דוגמא למזונות כאלה תהיה: שום, ג׳ינג׳ר, בצל וחזרת ועוד. אך בדיוק כמו כל צמח או טעם אחר, יש לצרוך אותם בצורה מתונה ואסור להגזים, שכן, שימוש מופרז בחומרים אלה עשוי דווקא לגרום לפגיעה בצ׳י הריאות.

בכדי לגלות כיצד הרפואה הסינית יכולה לסייע לך באיזון האנרגיה של הריאות חפשו עוד היום מטפל מוסמך ברפואה סינית המטפל בדיקור וצמחי מרפא סיניים.

 

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?