על דיקור סיני וחילוף החומרים שלכם

  1. ראשי
  2. איכות חיים
  3. על דיקור סיני וחילוף החומרים שלכם

בעקבות טיפולים בדיקור סיני נראה שיפור במדדים אצל הסובלים בתסמונת מטבולית

מחקר שפורסם על ידי הספריה הלאומית לרפואה של המכון הלאומי לבריאות בארצות-הברית בדק את השפעות הדיקור הסיני (אקופונקטורה) בנושא חילוף חומרים של שומנים וסוכר אצל חולים הסובלים מתסמונת מטבולית. המחקר עקב אחרי 76 מטופלים הסובלים מתסמונת מטבולית כרונית וחילק אותם לשתי קבוצות. הקבוצה הראשונה קיבלה רק טיפולים רפואיים קונבנציונליים / תרופות, ואילו הקבוצה השנייה קיבלה טיפולים רפואיים קונבנציונליים ובנוסף, טיפולים בדיקור סיני. המדדים: מדד מסת הגוף (BMI), רמת השומנים בדם, סוכר בדם והשפעות טיפוליות מקיפות הושוו לפני ואחרי הטיפול בשתי הקבוצות. תוצאות המחקר הראו כי בקרב הקבוצה השנייה, הקבוצה שקיבלה טיפול משולב של דיקור סיני וטיפול קונבנציונלי חל שיפור ניכר במדדים בהשוואה לקבוצה הראשונה, הקבוצה שקיבלה טיפולים קונבנציונליים בלבד.

המחקר הראה שיפור במדדים הבאים: BMI, טריגליצרידים, כולסטרול כללי, כולסטרול רע (LDL), כולסטרול טוב (HDL), רמת סוכר בדם בצום, רמת אינסולין בצום ומדד התנגדות לאינסולין. מחקר זה מספק ראיות חזקות כי דיקור סיני יכול לשפר באופן ניכר את מצבם הבריאותי של חולים הסובלים מהפרעות מטבוליות, כאשר הוא משולב עם טיפולים רפואיים קונבנציונליים.

קצב חילוף החומרים (מטבוליזם) הוא מונח המתייחס לשחלוף חומרים בתוך גוף החי. כלומר, מדובר בתהליכים כימיים המתרחשים בתוך אורגניזם חי שמטרתם לשמור ולאפשר את החיים. מדובר בתהליכים אוטומטיים המתרחשים בגוף, לא משנה נחשוב עליהם או לא או מה נעשה באותו יום. אבל זה לא תמיד כך. קיימים אנשים הנולדים עם פגמים גנטיים שיכולים להפריע לתהליך חילוף החומרים שלהם. אחרים מפתחים הפרעות מטבוליות לאורך זמן וזאת משום שאינם מטפלים בעצמם כראוי. הפרעות מטבוליות עשויות להופיע בחיינו גם לאחר חשיפה לאירוע טראומתי.

דיקור סיני (אקופונקטורה) וקצב חילוף החומרים

כמו ברוב בעיות הבריאות, הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בבעיה באמצעות מתן תרופות. עבור חלק מהמטופלים זה עובד טוב מאוד. אבל לא פעם קיימות תופעות לוואי לתרופות ובחלק מהמקרים הגוף אף עשוי לפתח אליהם התנגדות לאורך זמן. אז כשמדובר בהפרעות מטבוליות, גישה טבעית היא בדרך כלל בחירה טובה יותר לטווח ארוך. זה המקום שבו הדיקור הסיני, שהינו אחד מהכלים הטיפוליים העיקריים של הרפואה הסינית, יכול להוות כלי טיפולי מועיל.

על פי הרפואה הסינית המסורתית (TCM), כל מחלה מתהווה בגוף בשל מצבים כמו חוסר, עודף או חסימה אנרגתית. הרפואה הסינית יודעת לטפל באותו חוסר איזון אנרגטי באמצעות טכניקות טיפול שונות, אך אין ספק שדיקור סיני הוא טכניקת הטיפול הפופולרית ביותר מביניהם. רוב המחלות המטבוליות הם תוצר לוואי של חוסר איזון של הורמונלי הקשורים להורמונים כגון אינסולין וההורמונים הקשורים לבלוטת התריס. שני ההורמונים הללו והסוכר, הם למעשה המפתח לשמירה על תפקודו התקין של הגוף. סטרס מוגבר, הרגלי תזונה לקויים וחוסר פעילות גופנית הם למעשה הסיבות לכך שמטבוליזם אינו פועל כשורה בגוף.

נמצא כי דיקור סיני (אקופונקטורה) תורם לאיזון ההורמונלי בגוף כאשר הוא מלווה בשינויים באורח החיים. דיקור סיני עשוי לסייע בשליטה על התשוקה למזון מסויים, מגביר את קצב חילוף החומרים, משפר את תפקוד מערכת העיכול ומסייע לתפקוד הכבד לפעול בצורה אופטימלית. הכבד מייצר חומרים המסייעים לפירוק השומן, תוך סינון רעלים ממנו המאטים את יכולתו לעכל ולפרק מזון. סטרס מוגבר יכול לגרום להאטת קצב חילוף החומרים, עלייה של רמות השומן בגוף ופגיעה באיכות השינה. טיפול בדיקור סיני עשוי לסייע בהפחתה ושליטה ברמות הסטרס.

אם אתם מרגישים עייפים, שאין לכם כח לעשות דברים, שהעלתם במשקל ​​או מתמודדים עם רמות גבוהות של סטרס, חרדה או דיכאון, דעו שאקופונקטורה (דיקור סיני) יכולה לסייע לכם.

 

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?