התמכרות לאופיאטים (אופיואידים): מה זה ולמה זה כל כך אקטואלי?

  1. ראשי
  2. דיקור סיני (אקופונקטורה)
  3. התמכרות לאופיאטים (אופיואידים): מה זה ולמה זה כל כך אקטואלי?

דיקור סיני לגמילה מאופיאטים - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

אופיואידים – מילה שכיחה למדי בחברה של ימינו. מאז סוף שנות התשעים, מספר מקרי המוות הקשורים באופיואידים עלה באופן דרמטי, לאחר שגבו את חייהם של כמעט 64,000 אמריקאים בכל שנה.

מגיפת האופיואידים נחשבת למשבר הקטלני ביותר בתולדות ארצות הברית, ומוות ממנת יתר הוא סיבת המוות המובילה בקרב אנשים מתחת לגיל 50 בארצות הברית.

ההיסטוריה של האופיואידים

ישנן תיאוריות רבות לגבי מגיפת האופיואידים וכיצד הגענו לנקודה זו. דבר אחד בטוח הוא שזה התחיל בשנות התשעים בתעשיית התרופות הרפואית.

במהלך התקופה הזו, הונחו הרופאים לטפל בכאבים כרוניים בצורה אגרסיבית יותר. בתגובה ללחץ זה, החלו הרופאים לרשום מרשמים לשימוש ארוך טווח באופיואידים על מנת שמטופליהם יוכלו להתמודד טוב יותר עם הכאב שלהם. באותה תקופה, שיווקו חברות התרופות את האופיואידים כלא ממכרים ולא מזיקים.

נתנו הרופאים מרשמי תרופות אלה בשיעורים גבוהים יותר ועל פי המרכז האמריקאי לבקרת מחלות (CDC), עד 2015, היו בתקופה זו מספיק כדורים לטיפול יומי בכל אמריקני למשך שלושה שבועות רצופים. 

מחקרים הראו כי לחולים הנוטלים את התרופות למשך פחות משבוע יש סיכוי גבוה לפתח התמכרות.

אצל אלה שקיבלו את התרופות הללו ניתן להבחין בשימוש לרעה בשימוש בהם בצורה שכיחה. כלומר, לעתים קרובות, אם אזלו התרופות או שפג המרשם שלהם פונים המטופלים לחברים או בני משפחה שנטלו גם כן את התרופות הללו או קנו אותם באופן לא חוקי, זו למעשה היתה הדרך שלהם לאסוף ולאגור את התרופה.

התנהגות זו הביאה לכך שהיה קשה יותר להשיג את התרופות ולכך שמטופלים התחילו לפנות לשוק השחור למכירת תרופות או שהשתמשו בתרופות לא חוקיות כמו הרואין בכדי לסייע במאבק בכאבים הכרוניים שלהם.

שימוש באופיואידים 

אופיואידים משמשים להפגת כאבים מכיוון שהם מורידים את מספר אותות הכאב שהגוף שולח למוח. הם גם משנים את האופן בו הגוף מגיב לכאב. אופיואידים כוללים קודין, פנטניל, מורפין, אוקסיקודון, הידרוקודון, הידרומופון וטרמדול.

הם נוטים להיות בטוחים כאשר הם נלקחים כפי שנקבעו, אך מכיוון שהם ממכרים מאוד, ניתן להשתמש בהם לרעה בקלות ואנשים אפילו לא מבינים שהם התמכרו להם.

סוג זה של תרופה משנה את המוח על ידי יצירת אנדורפינים, הגורמים למטופל להרגיש טוב. שימוש יתר בהם יכול לגרום למוח להפסיק למעשה לייצר אנדורפינים טבעיים אם משתמשים באופיואידים בתדירות גבוהה מדי ובמינונים גבוהים. כך, הגוף הופך להיות תלוי בתרופה הסינתטית ובונה סבילות לתרופה, הדורשת יותר ויותר מהתרופה כדי להשיג אותה רמה של הקלה בכאב.

 דיקור סיני ואופיואידים

 למרבה הצער נראה כי המגיפה הזו לא הולכת להיעלם בקרוב. כאשר הרופאים מתחילים לבדוק את אותם המרשמים שהם מחלקים, יותר ויותר אנשים מחפשים צורות אחרות להקלה בכאב שלהם וכאן נכנס הדיקור הסיני! הגירוי של מחטי הדיקור הסיני משפר את זרימת הדם ומסייע לגוף המטופל לרפא את עצמו באופן טבעי. טיפול ברפואה סינית יכול גם חסייע לגופך להתחיל לייצר כימיקלים טבעיים המשמשים כמשככי כאבים, ובכך להקל על הכאב הכרוני ללא ההתמכרות. על פי ההערכה, דיקור סיני מאזן מחדש את האנרגיה (הצ‘י שהוא כוח החיים של הגוף) על מנת להקל על הכאב ולהגביר את הבריאות הכללית מבפנים החוצה!

אם יש לך שאלות נוספות בנושא התמכרות לאופיואידים ואיך אתה יכול להפיק תועלת מטיפולי דיקור סיני, פנה אליי וקבע פגישה!

 

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?