אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

לדיקור הסיני נסיון מוצלח עם פציעות ספורט. קבוצות ספורט מקצועיות רבות מחזיקות מטפל באקופונקטורה כחלק ממערך הצוות המטפל וזאת על מנת להפחית את אורכי זמני ההחלמה וטיפול משלים בפציעות כרוניות.

 

פציעות ספורט יתרחשו לרוב בקרב ספורטאים המשתתפים בפעילויות ספורט מאורגן, תחרויות ואימונים. אך לא רק הם, גם המתאמנים בחדר הכושר חשופים לפציעות הללו העלולות להתרחש בשל סיבות מגוונות הכוללות בין השאר: אימון לא תקין, היעדר נעליים מתאימות או ציוד בטיחות.

הפציעות מתחלקות לשתי קבוצות עיקריות. הראשונה היא פציעה חריפה (אקוטית). לרוב מדובר בפציעה טראומטית עם גורם ברור שהכאבים בה יופיעו במהרה ורמתם גבוהה. הסימפטומים עלולים לכלול כאבים חמורים, נפיחות, מגבלה בתנועה, אדמומיות ורגישות למגע. הקבוצה השניה היא פציעה כרונית או שימוש יתר. פציעות אלה  מתרחשות לאורך זמן. הן למעשה התוצאה של פעולות חוזרות או שהיות ארוכות במנחים קבועים. עומס יתר זה מוביל לנזק הדרגתי, לדלקת ולכאב. פציעה כרונית יכולה להיות גם פציעה אקוטית שלא החלימה לחלוטין לאחר תקופה של יותר משלושה חודשים או לחילופין, פציעה חוזרת שלא טופלה כראוי.

 

נקעים ומתיחות למפרק או לרקמה שמסביבו הם למעשה הפציעות העיקריות הקשורות בספורט (נקע קשור לבעיה ברצועה ומתיחה קשורה לבעיה בשרירים ובגידים). מלבד לכאב, התגובה הדלקתית הטיפוסית עשויה לכלול התנפחות של האזור הפגוע, אדמומיות או סגלגלות וירידה בטווח תנועה של המפרק. בנוסף לטיפול הקונבנציונלי (מנוחה, קרח, לחיצה והרמה), ספורטאים רבים מצאו כי טיפול בדיקור סיני מסייע להם לדכא ולהפחית במהירות את הדלקת והנפיחות, וכך למעשה לשוב במהרה לפעילות הספורטיבית.

 

מחקרים עדכניים מצאו כי דיקור סיני יעיל בטיפול בפציעות כגון: נקעים, מתיחות, בעיות אורטופדיות הקשורות ל: צוואר, כתף, מרפק, שורש כף היד, ירך, כאב ברכיים וקרסול, נפיחות שרירים. בנוסף לטיפול בפציעה, דיקור סיני עשוי לשפר הביצועים ולתת לספורטאים יתרון תחרותי.

 

מהלך הטיפול

פציעה אקוטית- 2 מפגשים לשבוע למשך שבועיים (המשך הטיפול יקבע בהתאם לדיווח המטופל).

פציעה כרונית- 2 מפגשים שבועיים למשך שבועיים-שלושה ואז ירידה לפעם בשבוע  למשך 10 טיפולים.

ירידה ברמת הכאב תורגש ברוב המקרים עוד במהלך הטיפול הראשון. כמות הטיפולים הדרושים משתנה ממטופל למטופל בהתאם לאופי הבעיה הרפואית וקצב ההתקדמות ההחלמה.

לעיתים ימליץ המטפל להוסיף פורמולת צמחים לשם זירוז ההחלמה, הפחתת הדלקת ועידוד זרימת הדם. 

 

לקריאה נוספת בנושא, לחצו על הלינק פציעות ספורט או על הלינק - במה דיקור סיני מטפל?  בכדי לדעת במה עוד דיקור סיני יכול לטפל.

חזרה לעמוד הבית

פציעות ספורט ודיקור סיני

פציעות ספורט ודיקור סיני

מטופלים מרוצים ממליצים