אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול בסיאטיקה

האם אתם סובלים מסיאטיקה? דיקור סיני יכול לסייע לכם בהפגת הכאב.

 

תופעת הסיאטיקה היא כאב שמקורו בגב התחתון (כאבי גב) הממשיך לאורך הרגל (כאב ברגל). הכאב יכול להופיע מאחורי הרגל או מצדדיה. הסובלים מסיאטיקה מתלוננים על החמרה בכאב בזמן ישיבה. עם זאת, הכאב יכול להופיע בזמן הליכה, שכיבה או כל תנוחה אפשרית ולא פעם גורם ל״גרירת הרגל״. סיאטיקה היא מצב רפואי המאובחן כשקיימים כמה תופעות רפואיות יחד. הגורמים השכיחים ביותר הם בלט דיסק (״פריצת דיסק״), ספינל סטנוזיס (היצרות חוט השדרה) ושינוי מבנה הדיסק. עם זאת, ב-90% מהמקרים, פריצת דיסק היא הגורם לתופעה. 

 

מטופלים מתארים את הכאב ככאב שורף או מעקצץ הגורם להם להפרעה בתנועת הרגל הכואבת ולעיתים אף לאצבעות הרגליים. סימנים אלה באים באים לידי ביטוי כאשר מתקיים לחץ על העצב הסיאטי, שמקורו בעמוד השדרה התחתון. 

 

אחת הטכניקות של הרפואה המשלימה לטיפול בסיאטיקה היא באמצעות דיקור סיני. דיקור סיני נמצא בשימוש מזה אלפי שנים. מחקר שהתבצע בנושא מראה כי דיקור סיני עשוי להפחית את הכאבים הקשורים לתופעה. 

 

המחקר, מסוג מטאנליזה שהתפרסם בכתב העת Complementary and Alternative Medicine סקר 12 מחקרים שונים שהתבצעו בנושא. סך הכל לקחו חלק במחקרים כ-1842 מטופלים. תוצאות המחקר הראו כי דיקור סיני יעיל אפילו יותר מהטיפול השמרני בהפחתת הכאב הקשורה לתופעה. 

לקריאה נוספת, לחצו על הלינק - דיקור סיני לטיפול בכאב

חזרה לעמוד הבית 

סיאטיקה