אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לכאב ברגל

הרגל היא אחד הגפיים המורכבים ביותר בגופנו. היא מורכבת מ-32 עצמות המחוברות האחת לשנייה באמצעות מפרקים, שרירים, גידים ורצועות. בשל המורכבות של כל חלקי הרגל והחיבורים ביניהם, היא מועדת לפציעות. פניות לאורטופד בשל בעיות הקשורות לרגל או לקרסול שכיחות מאוד ומסתכמות בכ-4.8 ביקורים אצל האורטופד בשנה בארה״ב (זאת לפי נתונים איגוד האורטופדים המנתחים בארה״ב). כאבים ברגליים עשויים להגרם כתוצאה מפציעה, דלקת, יציבה לא נכונה וכדומה וכתוצאה מכך עלולה להופיע לפגיעה לטווח התנועה של הרגל ולהסתכם בירידה באיכות חיים בהתאמה. 

הגורם העיקרי לבעיות ברגליים הוא למעשה מצב של פרונציה לא תקינה (ראו בתמונה ליד) שבה הרגל אינה מתנתקת מהקרקע כפי שהיא אמורה. גורמים אחרים אשר עשויים לתרום להיווצרות בעיות או כאב ברגליים עשויים להיות נעליים לא מתאימות. נעליים שכאלה עשויות להיות נעליים צמודות מידי, למשל, אשר יגדילו את הלחץ על הרגל  או מצד שני, נעליים רחבות מידי, אשר עלולות להיות משוחררות מידי ויגרמו להחלקת הרגל בנעל, מה שיגרום לחיכוך או פציעה. 

לכאבים הקשורים להקרנת כאב היורד לאורך הרגל יש לקרוא על סיאטיקה

כאב ברגל 

איך דיקור סיני יכול לעזור לכאבים ברגל?

מחקרים מראים כי דיקור סיני נמצא יעיל בטיפול במספר מצבים של כאבים ברגל. השיפור נובע באמצעות העובדה כי הדיקור משפר ומגביר את זרימת הדם לרגל ואזורים הכואבים ובכך מסייע בהפגת כאב, שיפור וזירוז תהליך ההחלמה. 

לקריאה נוספת בנושא יש ללחוץ על - לאילו מקרים דיקור סיני יכול לסייע?

חזרה לעמוד הבית