אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

כאבי גב - על הטיפול ברפואה משלימה (דיקור סיני)

כאב גב הוא ללא ספק אחת הסיבות השכיחות ביותר שבגללן ניגשים מטופלים בחיפוש אחר טיפול ותרופה בימינו. 

קיימים מספר מחקרים איכותיים המראים כי דיקור סיני (אקופונקטורה) נמצא יעיל מאוד בטיפול בכאבי גב. אחד מהמחקרים הללו, אשר התפרסם לאחרונה הביא לכך שאיגודהרופאים האמריקאי  (ACP) ריענן את המלצותיו לרופאיו והמליץ כי יורו למטופליהם לגשת לטיפולי דיקור סיני (אקופונטורה) עוד בטרם יחלו ליטול תרופות נוגדות כאב. המלצות חדשות אלה נובעות מפרסום מחקר אוסטרלי גדול שראה אור בשנת 2017. המחקר מצא כי ברוב המיקרים, או יותר נכון בכל 5 מיקרים מתוך 6, התרופות אינן מסייעות בהפחתת הכאב ואף גרוע מזה, הן עשויות לגרום להופעתן של תופעות לוואי לא נעימות ואף קשות. מחקר זה הראה כי דיקור סיני מועיל הרבה יותר מטיפול תרופתי בתרופות נוגדות דלקת.

מרבית מקרי כאבי הגב המגיעים אליי לקליניקה נובעים מהתפסויות שריריות קשות או מכאבים הקשורים לבעיות בעמוד השדרה עצמו כמו למשל: בלט דיסק / פריצת דיסק, היצרות התעלה הספינלית (Spinal Stenosis) או סכיאטיקה / סיאטיקה שהינו מצב בו מתקיים לחץ עצבי בעמוד השדרה הגורם להקרנת הכאב מהגב התחתון לאחת  הרגליים. הגורמים לכאב גב עשויים להיות שונים ומגוונים ויכללו בין השאר, הרמת משקל כבד, יציבה לא נכונה, פציעה, גיל ועוד.

על פי הרפואה הסינית, כאבים בגב עשויים לנבוע כתוצאה ממספר מקרים של חוסר איזון אנרגתי בגוף, כמו למשל:

חוסר צ׳י - מדובר בחוסר באנרגיה והכאבים במצב זה יתאפיינו בכאב עמום יחסית או בכאב המגיע בעת עמידה ממושכת, לאחר פעילות מאומצת או כאב המתגבר לקראת סוף יום או כזה המתגבר כשהמטופל חש עייפות.

סטגנציה של צ׳י ודם - במצב זה הכאבים יתאפיינו בכאב נקודתי שעשוי לנוע ממקום למקום. כאב זה יופיע לרוב בתחילת תנועה לאחר ישיבה או מנוחה, במצבים ריגשיים הקשורים לסטרס, כעס, תסכול וכו׳. 

הרפואה הסינית, הכוללת את טכניקות הטיפול דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים באה להשיב את אותו איזון לגוף ובכך לסייע למעשה בהפחתת הכאב והדלקת באזור. כל זאת תוך כדי עידוד הגוף להחלמה מהירה וטובה יותר. 

כיום אני משתמש בקליניקה שלי בטכניקות דיקור סיני מתקדמות הכוללות בין השאר דיקור סיני בשיטת האיזון או בשיטתו של מאסטר דונג. הייחוד בטיפולים הללו הוא בכך שברוב המקרים תחול הטבה עוד במהלך הטיפול הראשון.

יש לקחת בחשבון שהטיפול בדיקור אינו חד פעמי. הטיפול בכאבי גב מתבצע בתדירות של פעמיים בשבוע ובדרך כלל נדרשים כעשרה טיפולים בכדי להעלים את הבעיה ו/או הכאב באופן מוחלט (במקרים כרוניים משך הטיפול עשוי להיות ארוך יותר). במקרים קלים יותר ידרשו פחות טיפולים.

כמות הטיפולים נקבעת בסופו של דבר באופן אינדבידואלי בהתאם לקצב ההתקדמות של כל מטופל ומטופל. 

מאמרים וכתבות נוספים שעשויים לעניין אותך בנושא הטיפול בכאבי גב באמצעות דיקור סיני:

מחקר: דיקור סיני לכאבי גב תחתון

בלוג: דיקור סיני לטיפול בכאבי גב תחתון

טיפול בכאב באמצעות דיקור סיני

טיפול בפציעות ספורט באמצעות דיקור סיני

כאב בראי הרפואה הסינית

חזרה לעמוד הבית 

כאבי גב