אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

ארטריטיס - דלקת פרקים | מפרקים שיגרונית

ארטריטיס או בשמה העברי, דלקת מפרקים שיגרונית (Rheumatoid arthritis | RA), היא מחלת אוטואימונית, כלומר, מחלה כרונית הקשורה למערכת החיסון העצמי, הפוגעת במיוחד במפרקים וגורמת להריסתם באופן הדרגתי ולעיוותים בהם. המחלה מאופיינת בדלקת רב-מפרקית, היקפית וסימטרית (כמו לדוגמא, תופיע באותם המפרקים באותם הגפיים).

רפואה סינית (דיקור סיני) לארטריטיס | דלקת פרקים

על פי הרפואה הסינית, הופעה של ארטריטיס תגיע במקרה של חסימה (סטגנציה) בתנועה החופשית של זרימת הצ׳י והדם בגוף. הסינים מאמינים כי כאשר פאתוגנים חיצוניים כמו רוח, קור או חום ולחות חודרים את שכבת ההגנה של הגוף ומגיעים אל השרירים, הגידים והמפרקים, הם יכולים לגרום לקשיון וכאב. למצב זה קוראת הרפואה הסינית  B-Syndrome.  

דלקת פרקים מגיבה נהדר לדיקור סיני. חלק מנקודות הדיקור שידקרו יהיו באזור המפרק הכואב ומטרתם בין השאר היא הגברת הסירקולציה לאזור, דבר שיסייע בפתיחת אותה סטגנציה (חסימה) הגורמת לנפיחות וכאב. מקרים חדשים או אקוטים יגיבו יחסית מהר לטיפול בדיקור סיני, זאת בהשוואה למקרים כרוניים שלהם ידרש טיפול ממושך יותר. לכן, כדאי להתחיל לטפל בתופעה כמה שיותר מוקדם. 

צמחי מרפא סיניים נמצאים אף הם בשימוש בטיפול בתופעה. אסטרטגית הטיפול משתנה בין מטופל ומטופל בהתאם לגורם שהביא להתפרצות המחלה אצל כל אחד ואחד. 

ארטריטיס | דלקת פרקים

המלצות אורח חיים

אימון גופני - מומלץ לכל סוגי דלקות המפרקים לבצע פעילות גופנית קבועה במטרה לחמם את המפרקים הפגועים ולהסדיר את הזרמת הצ׳י והדם אליהם. מאחר ודלקת פרקים נחשבת ברפואה הסינית סוג של חסימה או סטגנציה, תנועה על ידי פעילות גופנית הינה הכרחית על מנת לטפל בתופעה. 

חזרה לעמוד הבית