שין ספלינט

  1. ראשי
  2. שין ספלינט
דיקור סיני לטיפול בתופעת שין ספלינט - רונן רוזנבלט-ניר - דיקור סיני בתל אביב

דיקור סיני לטיפול בשין ספלינט (Shin Splint)

התופעה, הנקראת גם Tibial Stress Syndrom המורכבת משני מצבים, שברי מאמץ ומתופעה הקרויה שין ספלינט (Shin Splint). זוהי למעשה התלונה העיקרית הגורמת לכאב באזור הרגליים התחתונות. מדובר בכאב באזור עצם השוק שעשוי להופיע אצל הרצים החובבניים והמקצועיים כאחד.

מהם הגורמים לתופעת שין ספלינט?

הגורמים השכיחים ביותר להופעת שין ספלינט (Shin Splint) מתחלקים לשניים, פנימיים וחיצוניים:

גורמים חיצוניים:

  • ריצה בעלייה, על משטח קשה או על משטחים משתנים.
  • נעליים שאינן מתאימות לריצה או כאלה שאינן תומכות מספיק ברגל.
  • טכניקות ריצה לקויות.
  • ריצה ופעילות כופנית ללא חימום מתאים בתחילת ובסוף האימון.
  • עומסים מוגזמים (Over use)

​גורמים פנימיים:

  • שרירי ליבה חלשים.
  • פלאטפוס (רגל שטוחה או בשמה המקצועי, פרונציה מוגברת – Over pronation).

קיימים שני סוגים שונים של התופעה, מדיאלית ואנטריורית:

1. שין ספלינט מדיאלי, או שברי מאמץ (Stress fructure) מערב את שריר הטיביאליס פוסטריור (טיביאליס אחורי). מצב זה נפוץ אצל אנשים הסובלים מקריסת הקשת המדיאלית בכף הרגל או פלאטפוס. כשמצב זה מתרחש נוצר למעשה עומס על הגיד של הטיביאליס פולסטריור ועל הגיד המחבר.

2. שין ספלינט אנטריורי, מצב המערב את שריר הטיביאליס אנטריור (הטיביאליס הקידמי), אותו שריר האחראי לכיפוף כף הרגל כלפי מעלה. זו התופעה שהתוקפת רצים בעלייה וזאת לאור העובדה שריצה זו מצריכה שימוש חוזר של שריר הטיביאליס אנטריור. באופן אירוני, במצב זה יוחמר הכאב בריצה בירידה.

כיצד דיקור סיני יכול לסייע בטיפול בתופעת ששין ספינט?

ישנן מגוון טכניקות טיפול באקפונקטורה (דיקור סיני) בהן ניתן להשתמש בבואנו לטפל בתופעה. חלק מהמטפלים עשויים לעשות שימוש בנקודות ספציפיות על השוק, בעוד שמטפלים אחרים משתמשים בטכניקות בהן מתבצע הדיקור הסיני דווקא באזורים מרוחקים ממקור הכאב בשוק ועל פניו, לא נראה כלל קשור לכאב בשוק. אזור דיקור נפוץ לטיפול בבעיה מאזור מרוחק יהיה דווקא באמצע הדרך (בערך) בין המרפק לפרק כף היד. בנוסף, אם השין ספלינט הוא ברגל שמאל, יתכן והמטפל יחליט למקם את מחטי הדיקור הסיני באזור המקביל לו ביד ימין.

ידוע כיום, מבחינה מחקרית, כי דיקור סיני גורם למח לשחרור חומרים נוגדי דלקת ומפחיתי כאב אל זרם הדם בגופנו. לכן, לא משנה באיזה טכניקת אקופונקטורה (דיקור סיני) נעשה שימוש, היא תגביר את זרימת הדם לאזור הכואב, תשחרר את השרירים בטיביה (שוקה), תפחית כאב, תפחית את הדלקת ותימנע את הישנות התסמונת.

מהי תדירות הטיפול המומלצת של דיקור סיני לשין ספלינט?

לטיפול נכון ואפקטיבי בתופעה יש צורך בטיפול דו שבועי (פעמיים בשבוע). לרוב יהיה צורך בכשישה עד עשרה טיפולים בכדי שהבעיה תיעלם.

צרו קשר – או חייגו: 052-273-0115

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?