עייפים כבר מלהיות עייפים? נסו דיקור סיני

 1. ראשי
 2. איכות חיים
 3. עייפים כבר מלהיות עייפים? נסו דיקור סיני

עייפות עשויה להיות קשורה לגורמים רבים. אם אתם סובלים מעייפות רבה, הרפואה הסינית בכלל ודיקור סיני בפרט עשויים לתת לכם מענה.

ממה נובעת העייפות על פי הרפואה הסינית?

על פי התאוריה של הרפואה הסינית, על מנת לטפל בבעיה (בסימפטומים) יש צורך לאבחן את השורש או את הגורם לה. במקרה של עייפות, שורש הבעיה עשוי לנבוע מכמה גורמים: מתח (סטרס), דיכאון, פעילות גופנית מוגזמת, חוסר שעות שינה או שינה לקויה, תזונה לקויה, ספיגה לקויה של מרכיבי מזון ומחסור בוויטמינים. כמובן, הגורמים הללו יכולים לחפוף האחד לשני וכל אחד מהם עשוי להחמיר את השני.

על פי הרפואה הסינית ישנן כמה תסמונות בסיסיות הקשורות לעייפות:

 1. חוסר בצ׳י של הטחול ולחות – מצב זה נובע בעיקר מעיכול לקוי או מתזונה לא מספקת. תסמינים נלווים למצב זה יהיו: חיוורון, נפיחות בטנית וגזים. לחות היא מצב של הרבה ליחה ותחושת כבדות בראש ובגוף הנראים בדרך כלל בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל. מכיוון שמזון אינו מעוכל ומועבר היטב לגוף, הוא אינו נספג כראוי, מה שעלול להוביל לתחושת איטיות. הטיפול מתמקד בנושאי עיכול ובשינויים באורח החיים במטרה להגביר את האנרגיה.
 2. חוסר דם: בדומה לאנמיה, התסמינים הם גוון עור חיוור, סחרחורת ועייפות. הטיפול מתמקד בבניית דם באמצעות דיקור סיני ונטילת צמחי מרפא סיני וייעוץ תזונתי.
 3. מחסור ביין או יאנג: הגוף שואף ללא הרף להשיג איזון בין יין ויאנג, בדיוק כמו שהם מנסים להתאזן ביקום. אם יש חוסר איזון באחד מהם, יחול שינוי יחסי באחר. לדוגמה, אם לוקים בחסר יין הסימפטומים יהיו: חום, יובש, הזעה, עצבנות וצמא. מצבים אלה נראה לרוב אצל נשים בגיל המעבר, שכן היין יורד עם שינויים בהורמונים והזדקנות.
  מצד שני, מחסור ביאנג (שכיח אצל גברים מזדקנים ואצל כאלה הסובלים מרמות נמוכות של טסטוסטרון) יתאפיין בסימפטומים: תחושת קור, אנרגיה נמוכה, חולשה ברגליים ורצון להתכרבל. אנרגיית היאנג משפיעה על מאזן היין. הטיפול מורכב מבניית החסר ואיזון היין והיאנג בגוף המטופל.
  ובמילים אחרות, אם מדובר בחוסר איזון הורמונאלי, הטיפול יסייע לאיזון המצב ההורמונלי, זאת בעזרת נטילת צמחי מרפא סיניים המלווה בטיפול בבדיקור סיני.
 4. מצב רגשי לא מאוזן (Shen): שן מתייחס למוח ולרוח. אם אדם לחוץ, כועס וסובל מחרדה, הוא עלול לשבש את דפוסי השינה, דבר שיכול לגרום לעייפות. אם האדם אינו מאושר, מצב זה עשוי גם הוא להביא לעייפות רגשית רבה ועייפות גופנית. תחושה תקיעות גורמת להפרעה אנרגתית במרידיאן הכבד וכך משבשת את זרימת האנרגיה החופשית. הטיפול יכלול הרגעת הנפש והמלצות שינוי אורח חיים.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?