טיפים לחיזוק מערכת החיסון שלכם

  1. ראשי
  2. איכות חיים
  3. טיפים לחיזוק מערכת החיסון שלכם

בזמן שמדינות רבות סוגרות את גבולותיהן ומנחות את אזרחיהן לבידוד חברתי, שמירת היגיינה טובה במטרה להאט את קצב התפשטות נגיף הקורונה, קיימים מספר דברים שניתן לעשות על מנת להכין את הגוף שלנו ולחזק את מערכת החיסון שלנו. מערכת החיסון היא קו ההגנה הראשון של הגוף שלנו מפני פולשים. מערכת חיסון חזקה מעניקה לנו הגנה טבעית איתנה ועוזרת לנו להישאר בריאים.
להלן מספר טיפים בכמה צעדים פשוטים, אשר יסייעו לכם לחזק את מערכת החיסון שלכם ולשמור על הבריאות בזמנים לא קלים אלה.

הפחיתו סטרס

חוסר הוודאות שכולנו חווים כרגע בעקבות המצב הוא טבעי לחלוטין. פעילויות כמו יוגה, טאי צ׳י וצ’י-גונג מסייעות לגופנו לווסת את המתח ומעניקות למוח את אותה ההפסקה הנחוצה לו. מדיטציה או מיינדפולנס אפילו אם רק למשך מספר דקות יכולה לעזור לבהירות מחשבתית ולהפחית את רמות הקורטיזול. עכשיו זה גם זמן נהדר להחליף כוס אחת של קפה ביום לתה ירוק. החלפה זו עשוייה גם היא לתרום לוויסות רמות הסטרס והחרדה באמצעות העלאת רמת הסרוטונין.

התאמנו באופן קבוע

נסו לעשות כל מה שניתן על מנת לשמור על הכושר. שמירה על כושא עשויה לסייע לכם למנוע תחלואה במחלות רבות ומגוונות כמו סוכרת, מחלות לב, דלקות פרקים וכו’. אפילו בימים אלה בהם אנו נאלצים להישאר בבית, ישנן פעילויות ספורטיביות רבות שתוכלו לעשות בבית בכדי לשמור על הכושר. פעילות ספורטיבית פשוטה עשויה לשפר את מערכת החיסון שלכם.

הקפידו על שינה איכותית ומספקת

גופנו מרפא את עצמו במהלך השינה. מחקרים רפואיים מראים כי אנו הופכים לרגישים יותר למחלות כאשר איננו ישנים שינה טובה ומספקת. חוסר שינה לארוך זמן עלול להעלות גם את הסיכון שלנו להשמנה, סוכרת ומחלות לב. 8 שעות טובות של שינה הן למעשה כל מה שצריך.

החשפו לשמש במידתיות

קצת אור שמש יכול לסייע מאוד. זאת משום שנמצא קשר בין רמות נמוכות של ויטמין D בגוף ונטייה לתחלואה נשימתית. צאו לשמש למשך 10-15 דקות בכדי להבטיח שאתם משפעלים את הוויטמין D שנחוץ לגופנו. אם אינכם יכולים לצאת החוצה, תוסף ויטמין D עשוי לספק את החוסר.

שמירה על החיידקים הבריאים

מערכת עיכול בריאה (פלואורת מעי) חיונית למערכת החיסון שלנו. עד 80 אחוז ממערכת החיסון שלנו מאוכלסת במעיים. מזונות כמו יוגורט או כרוב כבוש או מזונות מותססים אחרים הינם עשירים בחיידקים טובים. המזונות הללו עוזרים למערכת העיכול שלנו להישאר בריאה ומאוזנת ומהווים את מקור מערכת החיסון המובנית שלך.

אכלו יותר פירות וירקות

הגוף שלנו לא מייצר ויטמינים, אנחנו סופגים אותם דרך המזון שלנו. פירות הדר, פלפלים, שום, זנגביל, ברוקולי, כורכום, אוכמניות הם רק כמה דוגמאות למזונות עשירים ומזינים שגופנו זקוק להם. הם מסייעים לנו לשמור על בריאות מערכת החיסון שלנו.

זה הזמן לעשות שינויים בחיינו להגביר את מה שדרוש למניעת מחלות. טיפים פשוטים אלה יכולים לסייע לכם ולקרב אתכם למטרות הבריאות שלכם.

 

 

 

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?