דיקור סיני למחלות אוטואימוניות

  1. ראשי
  2. אוטואימוני
  3. דיקור סיני למחלות אוטואימוניות

מהי מחלה אוטואימונית?

מחלות אוטואימוניות הן קבוצה כוללת של הפרעות שמהם סובלים כמעט 50 מיליון אנשים בארצות הברית כיום. כאשר אדם סובל ממחלה אוטואימונית זה אומר שמערכת החיסון שלו תוקפת את הגוף שלו וגורמת לשינוי או השמדה של רקמות. מחלות אוטואימוניות כוללות מצבים כגון דלקת מפרקים שגרונית, זאבת, מחלת קרוהן, אנמיה ממארת, טרשת נפוצה, מחלות מעי רגיזות ומחלת פרקינסון.

הרפואה הקונבנציונאלית יכולה לאבחן כ-100 מצבים אוטואימוניים שונים. לרוע המזל, הטיפולים המערביים העומדים לרשות אותם אנשים הסובלים מההפרעות הללו אינם רבים. בדרך כלל מדובר בשימוש בתרופות שיכולות לגרום לתופעות לוואי חמורות, אם לא גרועות יותר, מתסמיני המחלה עצמה. וחמור מכך, למטופלים רבים נאמר כי אין להם אפשרויות טיפוליות. זהו למעשה המקום בו הרפואה הסינית המסורתית יכולה לסייע.

כיצד דיקור סיני מסייע לטיפול במחלה אוטואימונית?

הטיפולים בדיקור סיני (אקופונקטורה) הם טיפולים המותאמים אישית לכל מטופל ומטופל. המטפלים בדיקור סיני אינם מטפלים בהכרח בהתבססות על האבחנה הרפואית המערבית. אסטרטגית הטיפול שלהם נקבעת על סמך האבחנה אליה הגיעו בכלים של הרפואה הסינית. המשמעות הדברים היא שאין התייחסות אך ורק לסימפטומים, אלא גם לטיפול בשורש הבעיה. היכולת להתייחס לכל אדם כאל אינדיבידואל עם אבחנה ייחודית משלו, היא הסיבה שרפואה הסינית כל כך מצליחה.

בשל התפיסה הרואה את המחלות האוטואימוניות כחולשה של מערכת החיסון, המטפלים בדיקור סיני שואפים לשיקום את אותם גורמים החיוניים לתפקודה התקין. גורמים אלה כוללים את מצב הדם ומצב הצ׳י. גורמים הקשורים למצבים גנטיים קשורים לג׳ינג על פי התפיסה הסינית וגם אותם אפשר לנסות לשפר. מחקרים הראו כי דיקור סיני גורם לתגובות בתאי עצב וכמו כן בחלקים במוח. באמצעות אקופונקטורה (דיקור סיני), יכולים החולים במחלה אוטואימונית, עם זמן, לתכנת מחדש את מוחם ותאיו לביצוע התפקוד התקין כמתוכנן.
השימוש באלקטרואקופונקטורה עשוי להועיל גם עבור אנשים הסובלים ממחלות אוטואימוניות. אלקטרואקופונקטורה מעבירה גירויים חשמליים קלים למחטי הדיקור הסיני. גירויים אלה גורמים לגוף לייצר הורמונים המדכאים כאבים ודלקת. על ידי כך ניתן להגביר ייצור אנדורפינים המסתובבים בזרם הדם. אנדורפינים הם משככי כאבים טבעיים בגוף.

כיצד צמחי מרפא סיניים עשויים לסייע בטיפול במחלות אוטואימוניות?

פורמולות צמחי מרפא סיניים יכולות להיות יעילות מאוד גם בטיפול במחלות אוטואימוניות. לצמחי מרפא סיניים איכויות ספציפיות שיכולות לעזור בחיזוק הדם, צ’י וג’ינג. כאשר דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים משולבים בטיפול, ההשפעות יכולות להיות חיוביות למדי. צמחי המרפא אף יעצימו את האפקטיביות וההשפעה של הדיקור הסיני. השילוב יביא פעמים רבות לקיצור מספר הטיפולים הנדרש, מכיוון שהמטופל יתחיל לראות תוצאות מוקדם יותר.

אנשים רבים המתמודדים עם מחלות אוטואימוניות חווים גם רמות גבוהות של לחץ בגלל ההפרעה שלהם. אין ספק שניסיון לנהל חיים “נורמליים” עם כאבים עזים ותסמינים אחרים עשוי להיות מלחיץ מאוד. מחקרים מראים כי דיקור סיני מרגיע מאוד, והוא מסייע בהפחתת עודפי רמות הקורטיזול במוח שתורמים לסטרס כרוני.

כאשר הסובלים ממחלות אוטואימוניות מתחילים לחוש בשיפור כתוצאה מהטיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא, הם עשויים גם להיות מסוגלים לעשות דברים שלא היו מסוגלים לפני כן, כמו פעילות גופנית. פעילות גופנית לא רק משפרת את זרימת הדם, אלא גם מחזקת את מערכת החיסון. פעילות גופנית מגבירה גם את כמות האנדורפינים בגוף. ולכן, טיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים עשוי לסייע לאלו הסובלים ממחלות אוטואימוניות בשיפור איכות החיים שלהם, כלומר, שיהיו מסוגלים לנהל חיים הרבה יותר נורמליים עם הרבה פחות כאב וסבל.

אם אתם מתמודדים עם סוג כלשהו של מחלה אוטואימונית, ממליץ לכם לשקול לתת סיכוי לרפואה הסינית. התוצאות עשויות להיות משנות חיים.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?