הדיקור הסיני מפחית באופן ניכר את משך ועוצמת כאבי מחזור

מחקר אוסטרלי – ניו זילנדי מצא כי דיקור סיני (אקופונקטורה) מפחית באופן ניכר את משך ועוצמת כאבי המחזור ושאר הסימפטומים הקשורים למחזור הכואב (דיסמנוריאה). השיפור שהושג נמשך לפחות שנה מתום סדרת הטיפולים.

כאבי מחזור הם הסיבה השכיחה ביותר בגינם פונות מטופלות לגניקולוג המטפל שלהן. נראה כי 4 מתוך 5 נשים סובלות בשלב כזה או אחר מכאבים הקשורים למחזור החודשי שלהן.

המחקר כלל 74 משתתפות בגילאים 18 עד 45 הסובלות מכאבי מחזור. יותר ממחצית כמות המשתתפות במחקר דיווחה על שיפור בעוצמת הכאב במהלך 3 החודשים של הטיפול.

טיפולי דיקור סיני (אקופונקטורה) קשורים לשיפור באיכות חיים

המחקר שהתפרסם בכתב העת הרפואי PLOS ONE הראה קשר בין תזמון הטיפול ותדירותו. הוא מצא כי טיפול תדיר באקופונקטורה (דיקור סיני) קשור לשיפור בתסמינים בריאותיים שונים המשפיעים על איכות החיים כמו רמת אנרגיה גבוהה, כאבים כללים בגוף ותפקוד חברתי.

הנשים שהשתתפו במחקר חולקו ל-4 קבוצות, 2 קבוצות הקשורות לטיפול רגיל בדיקור סיני ו-2 קבוצות לטיפול באלקטרו-אקופונקטורה. הן קיבלו 12 טיפולים בדיקור סיני שהתפרסו על פני 3 מחזורים (3 חודשים). ניתן טיפול אחד (לקבוצה שקיבלה אלקטרו-אקופונקטורה) או 3 טיפולים בשבוע (הקבוצה שקיבלה דיקור סיני רגיל) לפני המחזור. כל הקבוצות קיבלו טיפול בדיקור סיני במהלך 48 השעות הראשונות של המחזור שלהן.

התוצאות הפתיעו אפילו את מחברי המחקר. בתקווה כי מחקר גדול יותר שיתבצע בנושא בעתיד יגרום להכנסת הדיקור הסיני כטיפול מיינסטרים בקופת החולים בו יפנו גניקולוגים את מטופלותיהם לטיפול בדיקור סיני. ועד אז… הפסיקי לסבול מכאבי מחזור ובואי לטיפול בדיקור עוד היום!

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?