מחקר שפורסם על ידי המכון הלאומי לבריאות (NIH) בארצות הברית בדק את יעילות הדיקור הסיני (אקופונקטורה) לוויסות, הסדרת וחיזוק מערכת החיסון באמצעות השוואת תוצאותיהם של מספר מחקרים אשר כל אחד מהם עשה שימוש בשיטות טיפול שונות מהרפואה הסינית. מסקנות המחקר היו כי הרפואה הסינית עשויה להועיל למערכת החיסון באמצעות שימוש בטכניקות הטיפול: אלקטרו-אקופונקטורה, מוקסה, צמחי מרפא סיניים ודיקור סיני.
המחקרים המשולבים הראו כי שימוש במוקסה סייע לתיקון הרירית של המעיים אצל חולדות הסובלות מקוליטיס כיבית (Ulcerative Colitis). עוד הראו כי שימוש באלקטרו-אקופונקטורה עשוי להגדיל את מספר תאי החיסון מסוג T בגוף וכי דיקור סיני עשוי להפחית תהליכי דלקת, שלה תפקיד חיוני במערכת החיסון.

מערכת החיסון שלנו היא זו ששומרת עלינו בריאים ומסייעת לגופנו להדוף גורמי מחלה כמו וירוסים וחיידקים שעשויים לגרום למצבים כמו שפעת או הצטננות. רובנו לא שם לב יותר מידי למערכת החיסון עד אשר אנו נהיים חולים. אז אנו פונים לתרופות ללא מרשם על מנת שיסייעו לנו להקל על הסימפטומים ולהרגיש טוב יותר.

Wei Qi הוא האנרגיה המגינה עלינו ברפואה סינית

על פי התאוריה הרפואה הסינית, מה שמגן על הגוף שלנו נקרא ״Wei Qi״ (הצ׳י המגן – האנרגיה המגינה). ה-Wei qi דומה למעשה למערכת החיסון הקונבנציונלית. הוא משמש כקו הגנתי ראשון של הגוף בזמן התקפה של גורמי מחלה מבחוץ. אם ה-wei qi חזק, הגוף יהיה מסוגל להילחם ולהדוף וירוסים וחיידקים. מצבים כמו מתח וסטרס, חוסר שעות שינה או שינה לקויה עשויים לפגום בחוזקו של ה-wei qi ובכך לפגוע ביכולתו להדוף את אותם גורמי מחלה.

ברפואה הסינית קיימים מספר טכניקות טיפול שבאמצעותן ניתן לשמור על בריאות מערכת החיסון ולחזקה בעת הצורך. כלים אלה כוללים את: דיקור סיני, מוקסה, צמחי מרפא, אלקטרו-אקופונקטורה.
לכל אחד מהכלים הללו השפעה דומה על הגוף. הרפואה הסינית יכולה לחזק את תפקוד מערכת החיסון תוך כדי טיפול באותם גורמים שהביאו להיווצרות המחלה. כל זה נעשה באמצעות זירוז תהליך ההחלמה, הפחתת עודפי ליחה, הפחתת הדלקת וחיזוק תאי החיסון בגוף המתווכים ומסייעים להדוף את הפלישות.

טיפולי דיקור סיני עשויים להגדיל את כמות תאי ה-T

מחקרים מראים שטיפולי אקופונקטורה (דיקור סיני) עשויים להגדיל את מספרי תאי ה-T שהגוף מייצר. תאי T חיסון הורגים חיידקים ווירוסים הבאים לתקוף את הגוף. מחטי הדיקור הסיני גורמות למח לחשוב שמדובר בחדירה של גורם זר (וירוס או חיידק). בעקבות זאת מורה המח על שחרור תאי דם לבנים ותאי חיסון מסוג T במטרה שילחמו בפאתוגן שחדר לגוף. החלק המדהים הוא שהרמות הגבוהות של תאי החיסון נשארים בדם עוד ימים רבים לאחר שהסתיים הטיפול בדיקור הסיני. ולכן, קבלת טיפולי דיקור סיני על בסיס קבוע עשוי למעשה למנוע מהגוף שלכם להיות חולה.

 

 

 

 

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?