הנקה מחזקת את הקשר בין התינוק והאם

אמהות טריות תמיד רוצות לעשות הכל כדי לטפל בתינוק החדש שלהן. אחת הדרכים הטובות ביותר לטפל בשמחה החדשה היא באמצעות הנקה. חלב אם מכיל חומרים מזינים חיוניים ונוגדנים שיכולים להגביר את המערכת החיסונית של התינוק. ובונוס נוסף, ההנקה מאפשרת לחזק את הקשר בין האם לתינוק.

עם זאת, עבור נשים רבות, ההנקה אינה באה באופן טבעי. עבור חלקן, בשל חסרונות תזונתיים משלהן, הנקה עשויה להיות בחירה פחות מתאימה ועבור אחרות, המחסור בחלב המיוצר על ידי בלוטות החלב יכול להיות הסיבה שהן אינן מסוגלות להניק.

לאמהות שאינן מסוגלות לייצר מספיק חלב בכוחות עצמן, דיקור סיני (רפואה סינית) יכולה להיות כלי מועיל. על פי הרפואה הסינית, ישנם שני גורמים עיקריים לאספקת חלב נמוכה. שתי הסיבות הללו עוסקות בדם וצ’י. צ’י מתורגם לעיתים קרובות לאנרגיה (אנרגיית החיים). כל מה שקיים בכוכב הלכת מכיל אנרגיה, אפילו השולחן והכיסאות עליהם אנו יושבים מדי יום.

הגורם העיקרי הראשון לייצור חלב חסר נובע מכך שהאנרגיות הקשורות לקיבה ולטחול אינם מייצרים כמות מספקת של צ’י ודם. הטחול והקיבה לוקחים את החומרים המזינים מהמזון שהאם צורכת ואז הופכים אותם לחומרים מזינים לדם ואנרגיה המזינים את גופה. במהלך ההריון, יותר אנרגיה ודם נשלחים לרחם כדי להזין את התינוק הגדל, מה שעלול להשאיר את גופה של האם בחוסר לאחר הלידה. לידה היא חוויה טראומטית לגוף והאם זקוקה לזמן לריפוי והתאוששות. אך כאשר יש תינוק שזה עתה נולד שזקוק לתשומת לב, מרבית האמהות הטריות נוטות להזניח את עצמן, ומקשות על גופן לייצר מספיק חלב לתינוק.

הגורם העיקרי השני לייצור חלב חסר נובע מכך שאנרגיית הכבד והלב נחלשים בגלל רגשות שליליים כמו דאגה, תסכול וחרדה. כאשר זה קורה, הדם והצ’י של הכבד והלב אינם מסוגלים לזרום בחופשיות, מה שמוביל לחסימות שיכולות למנוע עיבוד של חומרים מזינים כנדרש ולמנוע מהם להגיע לאזורים המתאימים, כמו בלוטות החלב. אצל מרבית האמהות החדשות הסובלות מבעיות בייצור חלב מדובר בשילוב של שתי הסיבות העיקריות הללו.

דיקור סיני מגדיל ייצור חלב אם

טיפולי אקופונקטורה (דיקור סיני) קבועים במהלך ההריון ואפילו אחרי הלידה יכולים להועיל מאוד לאם הטרייה. מחקרים שנערכו בבית החולים האנשונג שנקסי הראו כי דיקור בנקודות דיקור סיני ספציפיות מגדיל למעשה את כמות החלב שמייצרת האם. דיקור סיני מגביר את ייצור חלב האם על ידי פתיחת חסימות באמצעות הגברת זרימת הדם. דיקור סיני יכול גם לסייע בעיכול, ומאפשר לו לתרום לתהליך שחלוף חומרים מזינים מהמזון ליצירת חלב לתינוק.

דרך חשובה ביותר נוספת שהדיקור הסיני יכול לעזור בשיפור והגברת ההנקה היא על ידי הפחתת לחץ (סטרס). כאשר קורטיזול, שהוא הורמון הלחץ, מוגבר, הגוף אינו יכול לתפקד כראוי. אימהות חדשות לרוב לחוצות ואינן ישנות מספיק. מצב שעשוי למעשה לפגוע ביכולת ייצור החלב הטבעית. 

אם את או מישהי שאת מכירה בהריון או שזה עתה נולד לה תינוק, והיא סובלת מייצור חלב נמוך, דיקור סיני יכול להיות דרך מעולה לפתרון הבעיה.

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?