דיקור סיני לטיפול בכאבי ברכיים – כאבים בברך

  1. ראשי
  2. אוסטאוארטריטיס
  3. דיקור סיני לטיפול בכאבי ברכיים – כאבים בברך

אוסטאואטריטיס הינה הצורה השכיחה ביותר של דלקות פרקים המערבת פגיעה בסחוס המפרק. במקרה הנוכחי – כאבי ברכיים. המחלה פוגעת בכ-21 מיליון אנשים ברחבי ארה״ב. החולים בה מדווחים על כאבים או נוקשות, חוסר יציבות במפרק, ירידה בתפקוד ותנועתיות המפרק. למרות שמטופלים רבים מחפשים פתרון קונבנציונלי לבעיה. (כמו פיזיוטרפיה, תרופות נגד כאב או אפילו ניתוח להחלפת מפרק) קיימים יותר ויותר מחקרים המוכיחים כי לרפואה הסינית יש את היכולת לסייע בפתרון הבעיה בדרך טבעית, בטוחה ונטולת תופעות לוואי.

מחקר רחב מימדים התפרסם לאחרונה בתחום על ידי הפקולטה לרפואה שבאוניברסיטת מרילנד, כשהוא כולל כ-570 מטופלים שקיבלו 23 טיפולים בדיקור סיני. ממצאי המחקר הוצגו בכנס השנתי לראומטולוגיה שהתקיים בסאן אנטוניו שבארה״ב. המחקר קבע כי ״דיקור סיני הינו כלי יעיל בהפחתת כאב כתוצאה מאוסטאוארטריטיס״. ובנוסף לכך קבע כי דיקור סיני משפר את היכולת התפקודית אצל חולים בדלקת פרקים.
ד״ר סטפאן שטראוס, מנהל המרכז לרפואה משלימה של המכון האמריקאי הלאומי לבריאות קבע כי: לראשונה מפורסם מחקר איכותי, רחב וארוך טווח, ובעל מספיק נתונים. המחקר מראה כי דיקור סיני מפחית את רמת הכאב ומשפר את רמת התפקוד של הברך אצל חולים בדלקת מפרקים של הברך. תוצאות המחקר מובילות למסקנה כי דיקור סיני יכול להשתלב כטיפול משלים לטיפול השמרני. זאת במטרה להפחית רמת כאב, לשפר פעילות המפרק ולשפר את איכות חיי המטופל באופן כללי.

דיקור סיני מטפל כבר אלפי שנים בדלקת פרקים של הברך (אוסטאוארטריטיס)

הכתבים העתיקים של הרפואה הסינית מגלים כי היא מטפלת כבר אלפי שנים בתופעה באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים. אין מדברים על טיפול אחד שמתאים לכל המטופלים. מדובר למעשה בטיפול המותאם אישית לכל מטופל בהתאם להיסטוריה הרפואית שלו.

הרפואה הסינית רואה את הכאבים בברך כחסימה בזרימה החופשית של הצ׳י. צ׳י הוא אנרגיית החיים, שבמצב תקין נעה במעגלים בגופנו ללא כל הפרעה. חסימה שכזו עשויה לנבוע מטראומה או ממצבים כמו קור, חום, לחות ועוד. למעשה, תופעה זו נקראת ברפואה הסינית סינדרום B. ניתן לקבוע אם מדובר בהפרעה הנובעת מחום או מקור בהתאם לתחושה הפיזית של המפרק. במידה והברך מרגישה קרה או שהכאב מחמיר בחשיפה לקור, נכנה זאת כסינדרום B – קור, במידה ויחמיר דווקא בחשיפה לחום, נקרא לתופעה סינדרום B – חום. במידה והמקום נפוח מאוד, יהיה זה סינדרום B – לחות וכו׳. הטיפול, אם כך, יהיה באותו שורש (סינדרום B), הגורם לפגיעה בתנועת הצ׳י החופשית.
לפיכך, גם אם יגיעו לטיפול מספר אנשים המדווחים על כאבים בברך, ייתכן וכל אחד מהם יטופל אחרת בהתאם לאבחנה השונה שנקבעה לו על ידי המטפל.

ולסיכום, האקופונקטורה (דיקור סיני) היא אופציה טיפולית משלימה, טבעית, בטוחה ויעילה לכאבים במפרק הברך כתוצאה מדלקת פרקים .

 

תפריט
נגישות
להתחלת שיחה
כן, אפשר גם בוואטסאפ
שלום לך,
כיצד אני יכול לעזור?