אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לבעיית דורבן ברגל | Plantar Fascilitis

דורבן ברגל

דורבן ברגל, הנקרא גם בשפה המקצועית - Plantar Fascilitis הינו מצב דלקתי של הרצועה של כף הרגל הגורם לכאב. מוצאה בעצם העקב (הקלקנאוס) וסופה באצבעות כף הרגל. מדובר בתופעה יחסית שכיחה ואחת מהסיבות הנפוצות לכאב בעקב, אשר ללא טיפול מתאים יכולה להיות "עקשנית" ומגבילה.

התופעה מתאפיינת בכאב שמופיע לרוב בצעדים ראשונים לאחר מנוחה (כמו בבוקר למשל), וחולף לאחר הליכה קצרה. הכאב יכול להופיע שוב לאחר עמידה או הליכה ממושכת. המצב הכרוני של הבעיה מתאפיין בשינויים ניווניים במבנה הרצועה ברמה התאית (ופחות בדלקת).

הסיבה להופעת הדורבן ברגל נובעת לרוב בשל עומס מוגבר (overuse), המופעל על הרצועה. התופעה תופיע בדרך-כלל אצל רצים, אנשים הסובלים ממשקל עודף ואנשים הסובלים מפלטפוס (כף רגל שטוחה).

על פי הרפואה הסינית התופעה נובעת בשל היתקעות בזרימה החופשית של צ׳י (אנרגיה) ודם. מחקרים שונים ונסיוני הקליני מוכיחים כי טיפול בדיקור סיני הינו טיפול יעיל ביותר לטיפול בתופעה. 

הטיפול בדורבן ברגל מתבצע באמצעות דיקור-סיני או אלקטרו אקופונקטורהלרוב ניתן יהיה לחוש בהטבה משמעותית כבר בתום הטיפול הראשון. עם זאת, ידרשו לרוב עוד מספר טיפולים עד להעלמותו הסופית של הכאב. 

 

לקריאה נוספת בנושא, לחצו על - דיקור סיני לדורבן ברגל

 

חזרה לעמוד הבית