אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

 

לאורך שנות הקריירה שלי נוכחתי לדעת עד כמה הדיקור הסיני עוזר לכאב. מדובר בטיפול טבעי ובטוח, ויעילותו הוכחה באין ספור מחקרים.

 

הכאב הינו מנגנון אזהרה חשוב שמאותת למוח על סכנה כאשר עלול להיגרם נזק לרקמות הגוף או שכבר נגרם. מערכת הכאב בנויה מחיישנים עצביים שתפקידם לאתר נזק רקמתי ולהעבירו למח – כמו חתך למשל.

 

הכאב החריף (אקוטי) עובר מהר יחסית וייזכר כ"חוויה בלתי נעימה", אולי "טראומטית", אך חולפת. לעומתו, הכאב הכרוני הינו מתמשך (למעלה משלושה חודשים), אינו חולף בקלות, והסובלים חווים אותו לאורך כל היום, כמו גם לעתים בשנת הלילה. לאורך זמן הוא עלול לגבות מחירים פיזיים ונפשיים, כגון הפרעות בפעולות יום-יומיות, תחושות דכדוך וייאוש העשויות להתפתח לדיכאון ממשי, הפרעות בשינה, הפרעות בחיים החברתיים, בזוגיות ובעבודה.

 

הרפואה הסינית יודעת להתמודד היטב עם כל סוג של כאב, בין אם מדובר בכאב ביד, כאב ברגל, כאבי ברכיים, מיגרנות וכו׳). היא פועלת למעשה להפחתתו עד העלמתו ובכך, מביאה לשיפור איכות החיים של המטופל. הכאב נתפס בעיניה כהתקעות בזרימתו החופשית של הצ'י (האנרגיה) בגוף שעשויה לנבוע ממספר גורמים.

הטיפול בכאב מתבצע על ידי טיפול בדיקור סיני ולרוב בשילוב עם נטילת צמחי מרפא. משך הטיפול נע ומשתנה בין מטופל ומטופל, והינו תלוי ישירות בכמה גורמים כשביניהם: כמה זמן סובל המטופל מאותו כאב, גילו ועוד.

 

הטיפול באמצעות הדיקור הסיני נמצא יעיל ביותר וניתן למצוא עדויות ומחקרים רבים התומכים בכך.

 

בתמונה מטה ניתן לראות מהם סוגי הכאב העיקריים מהם סובל המטופל הישראלי. הכאב השכיח ביותר במרפאתי הינו אכן כאב גב תחתון.

דיקור סיני לטיפול בכאב

לקריאה נוספת מהבלוג שלי בנושא דיקור סיני לכאב כאב:

* דיקור סיני לפיברומיאלגיה

* דיקור סיני לכאב

חזרה לעמוד הבית

 דיקור סיני - כאב

מטופלים ממליצים