אהבת לקרוא את המידע בעמוד זה? מעוניין/ת לקבל טיפים ומידע ממני על בסיס קבוע? השאר/י פרטיך

טלפון

052-2730115

דוא"ל

ronenrosen@gmail.com

עקוב אחרי במדיה החברתית

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook App Icon

קבלת קהל 

תל אביב

רחוב דרויאנוב 5, קומה 12
חניון צמוד- חניון הכיכר -

(רחוב לוריא 8)

רונן רוזנבלט ניר © 2014

 

דיקור סיני לטיפול בתופעת סינוזיטיס 

סינוזיטיס

סינוזיטיס היא תופעה בה נוצרת דלקת של הרירית שבתוך הסינוסים. הסינוסים (גתות) הינם חללים בעצמות הגולגולת. דלקת גת היא דלקת של ציפוי אותם החללים, משמע, דלקת של הרירית שבתוך הגתות (הסינוסים). קיימים ארבעה סוגים שונים של סינוסים בדפנות הגולגולת.

תופעת הסינוזיטיס עשויה לפרוץ בעקבות זיהום ויראלי או חיידקי. הגורם הנפוץ ביותר לסינוזיטיס אקוטית, הוא זיהום ויראלי, כמו למשל: הצטננות רגילה בחורף. סינוזיטיס חוזר עשוי להתרחש במצב של אלרגיות אשר גורמות לנפיחות מקומית בריריות. 

הסממנים הקליניים של סינוזיטיס יכללו בדרך כלל כאב ראש מקומי, שלרוב יופיע באזור המצח. עוד תתאפיין התופעה בנזלת מוגלתית (נזלת בצבע צהוב או ירוק) ואף סתום. בחלק מהמקרים יקרין הכאב לאזור השיניים והלסת. תיתכן נפיחות בפנים ומתחת לעיניים ותיתכן תחושה של כובד ולחץ בראש, ולעתים אף יופיע חום.

רפואה סינית (דיקור סיני) וסינוזיטיס

שילוב של דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים הם הפתרון לבעיה. הדיקור יתבצע הן בנקודות מקומיות והן בנקודות מרוחקות. השימוש בנקודות דיקור מקומיות בא להביא להקלה מיידית בסימפטומים, ואילו השימוש בנקודות דיקור מרוחקות בא לפתוח את המרידיאן החסום העובר באזור הסינוסים ולחזק את מערכת החיסון תוך כדי הסדרת האיזון האנרגתי בגוף. הטיפול בא לטפל בהתקף האקוטי ובמקביל למנוע את הישנות התופעה בעתיד. 

כאמור, במקביל לטיפול בדיקור הסיני, נהוג להשתמש בצמחי מרפא סיניים להעצמת האפקט הטיפולי והבאה להחלמה מהירה ושלמה יותר.

המלצות תזונה

במקרה של טיפול בסינוזיטיס אקוטי או בכדי למנוע מהתופעה לשוב יש להימנע עד כמה שאפשר ממה שאנו נוהגים לכנות ברפואה הסינית כמזונות ״יוצרי לחות״. דוגמא למזונות כאלה הם: מוצרי חלב, מוצרים מעובדים, מוצרים עתירים בסוכר.

יש להגביל צריכת אלכוהול ומוצרים מטוגנים וחריפים כי גם להם יש את הנטייה ליצור ליחה ובכך, לחסום את תנועת האנרגיה התקינה בגוף. בנוסף, יש להימנע או להגביל צריכת מוצרים (מזון ושתייה) שהוצאו ישירות מהמקרר. למוצרים קרים יש על פי הרפואה הסינית, נטייה להחליש את מערכת העיכול, דבר אשר יגרום בסופו של דבר, גם כן, להגברת ייצור ליחה. 

חזרה לעמוד הבית